RECENZE VYBAVENÍ Běžecké batohy, opasky, camelbacky

Raidlight Gilet Lazer Dry Responsiv 8l - ultralehká vesta na dlouhé výběhy

Raidlight Gilet Lazer Dry Responsiv 8l - ultralehká vesta na dlouhé výběhy

Vesta Raidlight Gilet Lazer Dry Responsiv je novinka na českém trhu od francouzské značky Raidlight. Tato vesta je ultralehká a má velmi dobře řešený systém utahování i celkovou stabilitu. Měli jsme možnost ji otestovat a výsledek je zde.Údaje výrobce:

Materiál:75% polyester
20% polyamid
5% elastan
Hmotnost: 160 g
Velikost zad: S/M
Počet komor: 1
Počet vnějších kapes: 6
Barevné varianty: bílofialová
Kapsa na hydrovak: ano
Hydrovak: ne
Výbava: Infocena: 3699 Kč
Dodává: Norská móda
Více info na www.norskamoda.cz

 

Ergonomický systém stahování

Batoh se vyrábí ve dvou velikostech S/M a L/XL a také v dámské i pásnké variantě. Zajímavé je, že batoh získal ocenění Janus Design Award (2015) udělovaného francouzským Institutem pro design.


 

Vesta má nenápadný a spolehlivý systém stahováníVesta má nenápadný a spolehlivý systém stahování

Dvě přezky drží stabilitu v přední částiDvě přezky drží stabilitu v přední části

Vesta perfektně sedí a je možné ji nosit třeba jen s tílkemVesta perfektně sedí a je možné ji nosit třeba jen s tílkem

 

Prohlédněte si další fotografie k recenzi...

 


 

Batoh má speciální dle výrobce ergonomický systém stahování zvaný Freelock. Ten se nachází na obou stranách batohu a otočením kolečka si velmi jednoduše "přilepíte"vestu dle vlastních potřeb a dispozic vašeho těla. Výhodou také je, že si batoh velmi rychle dotáhnete na požadovanou velikost, případně uvolníte, pokud ho potřebujete sundavat. Současně vám nikde kolem nevlajou volné pásky.

Batoh má jednu hlavní komoru a 2 kapsy na popruzích vpředu (z toho každá kapsa má ještě jednu dodatečnou) a 2 kapsy ze stran. Uvnitř batohu se nachází tzv. "mega dry pocket" neboli plastový pytlík s nepromokavým uzavíráním, vhodným např. na lehkou bundu, mobil či peníze.

Kvalita batohu by měla být zaručena již ze strany výrobce.  Výrobce totiž poskytuje 1 rok záruku na pevnost zipů a švů, které v případě potřeby opraví.

Výborné rozložení váhy

Batoh se nedodává se softlasky, doporučuji ale dokoupit originály, které perfektně padnou do předních kapes. 2 kapsy, které se nacházejí po stranách jsou vhodné pro menší nezbytnosti jako gely, rychlé občerstvení nebo třeba ochranný balzám na rty. Tyto kapsy jsou neuzavíratelné, fungují pouze na bázi pružnosti.

Vepředu je stabilita zajištěna dvěma hrudními přezkami, které se dají rychle rozepnout a jejichž popruhy pruží, tudíž batoh krásně splyne s přirozeným rozpínáním hrudníku. Na vrchní přezce je také přidělaná píšťálka jako bezpečnostní prvek pro pohyb v horách.

 

Vesta velmi dobře sedíVesta velmi dobře sedí

 

Batoh je velmi pohodlný, materiál na vnitřní straně, který je z hyperprodyšné síťoviny 3D, je nejenže dobře prodyšný, ale současně i příjemný na dotek. Dá se tedy v pohodě nosit i na pouhém triku nebo jen tílku. Batoh lze 100% doporučit na delší i dlouhé výběhy, ovšem takové, kde víte, že budete mít možnost se občerstvit a doplnit zásoby. Batoh totiž nepobere větší množství sbalené energie. Pokud byste chtěli batoh brát na ultra dlouhé vzdálenosti nebo na vzdálenosti bez možnosti doplnění a občerstvení, existuje ještě větší varianta 15 litrů, kterou bych doporučila spíše.

Ultralehký batoh!

 

Vesta při testu vážila 180 gVesta při testu vážila 180 g

Nespornou výhodou batohu je hmotnost. Hmotnost je tak nízká, že ve většině případů může být i lehčí než vaše triko. Batoh totiž dle výrobce váží pouhých 160 gramů a řadí se tak do kategorie "ultralehký". Provedli jsme také kontrolní vážení, při kterém jsme z batohu vyjmuli vnitřní nepromokavou kapsu mega dry pocket, která váhu navyšuje o 40 gramů. I tak ale váha dosáhla celých 180 gramů. Otázkou tedy zůstává, jak batoh vážil výrobce, každopádně i tak je váha stále velmi nízká.

Zaujalo mě:
  • Ergonomické utahování
  • Velmi nízká váha
  • Příjemný materiál

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku