ZE SVĚTA Běhání v zahraničí

Běhání v Neapoli - vyražte do Itálie v zimě na běžecké závody

Běhání v Neapoli - vyražte do Itálie v zimě na běžecké závody

Neapol, město na jihu Itálie, plné historických památek a mafiánských gangů. Město, kde si také perfektně zaběháte v zimě, když je zbytek Evropy zmrzlý a běžeckých závodů je minimum. Vyražte na Coast to Coast Sorrento-Positano Marathon & Half nebo půlmaraton Napoli Mostra d’Oltremare.Běhání v Neapoli (Napoli Running) je projekt, který vznikl na podporu zdravého životního stylu a turistického ruchu v Neapoli a jejího okolí. Neapol se nachází v regionu Kampánie a je jejím hlavním městem. Se svými 4 miliony obyvatel se stává 3. nejlidnatější metropolí na Středomořského pobřeží Evropy (po Barceloně a Athénách).


Na Coast to Coast maratonu si dáte slušné stoupáníNa Coast to Coast maratonu si dáte slušné stoupání

Nádherné pobřeží bude vaší cílovou rovinkouNádherné pobřeží bude vaší cílovou rovinkou

Proběhnte se po městě NeapolProběhnte se po městě Neapol

 

Prohlédněte si další fotografie k článku...


Projekt v současné chvíli nabízí dva závody: Coast to Coast Sorrento-Positano Marathon & Half nebo půlmaraton Napoli Mostra d’Oltremare. Oba se pořádají v zimě, kdy v Evropě moc dalších mezinárodních závodů není a počasí je v této době v Neapoli na běhání přímo ideální. Průměrné teploty jsou 10 - 12 stupňů, většinou slunečno a bezvětří. Oba závody jsou vhodné pro běžce, kteří si chtějí udržet svou kondici během zimních měsíců.

Běháte rádi v zahraničí a hledáte tipy, jaké závody běhat v zahraničí nebo vůbec kde? Čtěte naší rubriku Běhání v zahraničí, kde pro vás pravidelně přinášíme tipy zajímavé destinace.

Coast to Coast Sorrento-Positano Marathon & Half

Tento závod se bude konat 18. prosince 2016. Start maratonu je ve městě Sorrento a nabídne vám ty nejhezčí výhledy ze skalního pobřeží. Poběžíte směrem k horám u San Pietra a dále do města Positano, které proběhnete a podél pobřeží běžíte zpět do města Sorrento. Trasa je poměrně náročná s pozitivním převýšením okolo 750 metrů, ale příroda krásná, výhledy a nádherné útesy vám pomůžou únavu jednoduše překonat.

V rámci závodu se běží také půlmaraton, jehož start je také v Sorrentu. Vyběhne se směrem k horám u San Pietra a následně zpět přes Via Nastro Verde. Tato cesta je známá svou překrásnou flórou a výhledy. Pozitivní převýšení půlmaratonu je cca 400 metrů.

Registrace nejsou přehnaně drahé. Cena na maraton se pohybuje v řádech 30 - 50 euro, na půlmaraton 15 - 30 euro. Ceny jsou tím vyšší, čím vyšší číslo si kupujete, není tedy dobré čekat do poslední chvíle. Závod má také omezenou kapacitu - maraton 500 účastníků, půlmaraton 1500 účastníků.

Více informací o závodě je možno také dohledat přímo na stránkách závodu. Pozor, stránky nejsou v angličtině.

Vahlídka na město NeapolVahlídka na město Neapol

Napoli Mostra d’Oltremare půlmaraton - běhání jako ve snu

Objevte Neapol! Závod se koná 5. února 2017 a jeho trať má certifikát IAAF / AIMS. Trasa vás provede kolem největších atrakcí města jako je J. F. Kennedy AvenueCastel dell'Ovo (nejstarší kostel ve městě), divadlo San Carlo, galerie Umberta I, fontána Sirén a další. Trať je rovinatá, pozitivní převýšení čítá pouhých 75 metrů a běží se v nadmořské výšce 0 - 35 metrů. Na závodě je pro příští rok plánováno 2400 účastníků - jedná se tedy o středně velký městský závod. Počasí v této době bývá v Neapoli něco mězi 5 a 15 stupni a většinou slunečno, tedy ideální podmínky pro běhání a překonávání osobních rekordů.

Cena startovného je příznivá. Registrace na závod stojí 18 (do 26.11.) až 30 euro. Do Neapole jsou přímá letecká spojení z Prahy od společností Wizz Air nebo Easy Jet. S nízkonákladovými společnostmi se dostanete na příjemnou cenu.

Po závodě si můžete dát v centru města výbornou pizzu, jednu z nejlepších káv na světě nebo si jít zplavat do nebesky modrého moře.


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku