Běžecké boty

Salomon S-LAB Sonic - závodní bota pro rychlý život ve městě

Salomon S-LAB Sonic - závodní bota pro rychlý život ve městě

Salomon S-LAB Sonic je pohodlná bota, která je vhodná na rychlé tréninky či závody po zpevněných cestách a to i za deštivého počasí.Základní informace

Značka: Salomon

Pro jaký povrch je bota vhodná: Běžný přírodní terén, Silnice

Pro jaký druh běhu je bota vhodná: Spíše kratší tratě (do 10 km), Závod, Tempový trénink

Hmotnost: (pro velikost UK 9) 220 g

Šněrování: klasické

Infocena: 4890 Kč

Dodává: Salomon

Více info na www.salomon.cz

Svršek boty

Svršek boty Salomon S-LAB Sonic je tvořen pevnou síťovinou, nikoliv membránou, což je nespornou výhodou při běhu po zpevněných (neblátivých) cestách. Chodidlo se díky této síťovině nepaří a noha i po dlouhém běhu zůstává v suchu. Síťovina je z pevného materiálu, takže se nezačne jen tak rychle trhat na rizikových místech, a to i díky zpevnění ve špičce v oblasti malíčku a klenby.


 

ME v běhu do vrchu Arco 2016ME v běhu do vrchu Arco 2016

3D PROFEEL FILM ( šedivá vsadka uprostřed podrážky) zajišťuje odvalování boty a oporu nohy při odrazu3D PROFEEL FILM (šedivá vsadka uprostřed podrážky) zajišťuje odvalování boty a oporu nohy při odrazu

ME v běhu do vrchu Arco 2016ME v běhu do vrchu Arco 2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podívejte se na další fotografie k článku...


Odpružení boty

Díky pěně ENERGY CELL je bota lehká, rychlá a dobře tlumí nárazy. S hmotností boty cca 220 g je S-LAB SONIC jednou z nejlehčích tréninkových bot, proto ji dobře využijete i v závodě. Nechybí ani technologie 3D FLEX v přední části boty, která umožňuje lehké ohnutí boty při odrazu.

Podpora: pronace
Zpevnění klenby: Díky propojení jazyku s dnem boty je klenba hezky zpevněná
Sklon pata - špička: 6 mm
Šněrování: klasické

Podrážka a její vlastnosti

Technologie CONTAGRIP zlepšuje přilnavost boty k terénu, takže ani v mokrém terénu bota neklouže. Součástí podrážky je také technologie 3D PROFEEL FILM, ta je tam pro oporu nohy při odrazu.

Bota je vhodná na rychlé či tempové běhy. Díky použitému tlumení je dynamika odrazu perfektní. Při odrazu je znát, že minimum energie použité v odrazu pohltí tlumení boty.

Koncept 3D Ride značky Salomon zajišťuje, že se nevyskytují žádné „mrtvé body“. Díky lepší reakci a spojením se zemí poskytuje 3D Grip pozitivní přilnavost k suchému i vlhkému povrchu.

Jakou jsem měl s botou zkušenost

Jsem s touto botou nadmíru spokojen. Bota je užší, což mi vyhovuje, ovšem pro běžce s širšími chodidly by to nejspíše představovalo značné nepohodlí. Bota je velice rychlá a na mokrém povrchu dobře drží.

Tvar obuvi Sonic kombinuje vysoký výkon se systémem zapínání EndoFit a SensiFit a boty přesně a bezpečně padnou, ať už nosíte ponožky či nikoliv.

Technologie EndoFit (kdy jazyk úplně obepne nohu) bota drží na noze jako přikovaná a to i při prudké změně směru. SensiFit je vnější „kostra“, která celou botu zpevňuje. Jsou to ty proužky, na kterých drží vnější síťovina.

V neprospěch této boty hovoří snad jen její cena, ovšem musím říci, že v tomto případě cena odpovídá kvalitě.

 


Zaujalo mě:
  • přilnavost boty k noze
  • dynamika
  • rychlost
  • pohodlnost

 

Autor recenze: Jan Janů, běhám horské běhy a běhy do vrchu, největší úspěch 6. místo na ME v běhu do vrchu

 


Další informace:

SalomonSalomon vznikl v roce 1947 ve Francouzských Alpách. Vášeň pro horské sporty, vývoj produktů, kvalita a spolupráce se špičkovými sportovci pomáhá při výrobě progresivního vybavení, které vám pomůže překonávat sama sebe.


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku