RECENZE VYBAVENÍ Běžecké boty

Recenze Skora Fit – boty pro přirozený běh

Recenze Skora Fit – boty pro přirozený běh

Lákají vás minimalistické boty, ale nenašli jste dost odvahy pořídit si Fivefingery? Řešením můžou být boty Skora, které nabízí nízkou podrážku a zároveň jim nechybí ani odpružení a jako bonus mají velice zajímavý design. Pojďme se podívat, jak se projeví na mém běžeckém stylu.Základní informace

Značka: Skora

Pro jaký povrch je bota vhodná: Běžný přírodní terén, Silnice

Pro jaký druh běhu je bota vhodná: Vytrvalostní trénink

Hmotnost: 238 (44,5 EU) g

Šněrování: klasické

Vyrobeno v: Čína

Infocena: 2899 Kč

Dodává: Rejoice

Více info na www.rejoice-e-shop.cz

Svršek boty

Svršek boty je vyroben z bezešvé elastické síťoviny se vzorkem vyrobeným pomocí 3D tisku. Vzorek tvoří černé tečky, které se u špičky a kolem kotníku slévají do plochy, ze které naopak vystupují modré tečky. Design je opravdu originální a s jinými botami si je nespletete. Látka je navíc ošetřena proti tvorbě zápachu. Šikmé šněrování a jazyk přišitý na jedné straně zlepšuje komfort boty na nártu, jazyk se nikam nehrne a boty není nutné příliš utahovat.

 


Pohled ze stranyPohled ze strany

Pohled ze předuPohled ze předu

PodrážkaPodrážka

 

Prohlédněte si další fotografie k článku...

 


Odpružení boty

Vzhledem k tomu, že se jedná o minimalistické boty, není na odpružení kladen důraz, i tak bota disponuje mezipodešví EVA, která poskytuje dostatečné odpružení. Antimikrobiální vložka je pokryta množstvím drobných výstupků, které při běhu masírují chodidlo. Po prvním běhu mě trochu brněla chodidla, což byl příjemný pocit. Výrobce uvádí, že jsou boty vhodné i pro použití i bez ponožek. Drop tyto boty samozřejmě nemají.

Podrážka a její vlastnosti

Podrážka je vyrobená z vysoce odolné gumy s výbornou přilnavostí, rovněž nezanechává šmouhy, takže se dobře hodí i do tělocvičny. Okraje kolem paty i špičky jsou vytažené a dobře je tak chrání. V botě cítíte každou nerovnost, což je napoprvé trochu zvláštní pocit, ale rychle si člověk zvykne. V kontaktu se zemí drží pěkně a nestalo se mi, že by někde podklouzla. Vzorek není nijak výrazný, ale ani úplně hladký, takže není problém běžet i v lehčím terénu. Jediné, kde cítím lehkou nejistotu, jsou prudké změny směru, bota je kvůli svému účelu volnější v přední části tolik nepodrží nohu, jako jsem zvyklý u běžných běžeckých bot.

 

Bota má jemný vzorek, ale dá se vzít i do lehčího terénuBota má jemný vzorek, ale dá se vzít i do lehčího terénu

Jakou jsem měl s botou zkušenost

Na první pohled Skora zaujme futuristickým designem se šněrováním našikmo. Díky své anatomické konstrukci jsou boty perfektně pohodlné. To, že jsou speciální, je nejvíc patrné na patě, která je tvarovaná úplně opačně, než většina klasických běžeckých bot, vystupuje uprostřed a vytváří tak pocit nestability, tím nabádá běžce ke správnému došlapu na přední část chodidla. Při prvním výběhu pozoruji, že jsem o něco pomalejší a po chvíli začínám cítit i lýtka, moje postavení těla se lehce změnilo, běžím vzpřímeněji. Největší rozdíl je při sebězích, kde dělám menší kroky a více brzdím. Bota svou konstrukcí nutí využívat k došlapu jen přední část chodidla, čímž dociluje přirozený způsob běhu. Běh v botách Skora přináší zajímavou změnu běžeckého stylu, která zlepšuje techniku došlapu na špičku, posiluje chodidlo a vhodnějším rozložením váhy pomáhá uspořit energii.

 


Zaujalo mě:
  • futuristický design
  • antimikrobiální úprava
  • minimalistická a pohodlná bota zároveň
  • zdravotní přínos

 

Autor recenze: Karel Královec - tester Svetbehu.cz

 


Další informace:


Diskuse

Tomas
Tomas

Super cena! (ani náhodou :-P)

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku