RECENZE VYBAVENÍ Běžecké boty

Recenze adidas Supernova Glide 8 – dokonalá vyváženost

Recenze adidas Supernova Glide 8 – dokonalá vyváženost

Ideální běžecké boty pro objemový trénink mají jméno Supernova Glide a pochází z dílny adidasu. Jedná se již o osmou generaci, během let tento model výrobce vyladil takřka do dokonalosti. Skvělé odpružení zajistí materiál Boost a odolnost podrážky zaručuje firma Continental.Základní informace

Značka: adidas

Pro jaký povrch je bota vhodná: Dráha, Silnice

Pro jaký druh běhu je bota vhodná: Dlouhé až velmi dlouhé tratě (půlmaratón až ultra), Vytrvalostní trénink, Rekreační běh

Hmotnost: 314 g (UK 8.5) g

Šněrování: klasické

Infocena: 3799,- Kč

Dodává: adidas

Více info na www.adidas.cz/obuv-supernova-glide-8/BB4054.html?pr=CUSTOMIZE_IMG_Obuv%2520Supernova%2520Glide%25208

Svršek boty

Přední část boty je vyrobená z prodyšné síťoviny, která zajišťuje perfektní odvětrání. Na bocích botu zpevňují klasické 3 proužky, které jsou navíc reflexní, ale ani ve střední části nebylo opomenuto větrání ze stejné prodyšné síťoviny. Pata je řádně zpevněná a s vytaženým jazýčkem na ochranu achilovky. Špičku kryje částečně vytažená podrážka. Jazyk je po obou stranách spojený s botou.


Glide 8 pohled na podrážkuGlide 8 pohled na podrážku

Glide 8 detail pataGlide 8 detail pata

Glide 8 pohled ze předuGlide 8 pohled ze předu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podívejte se na další fotografie k článku....


Odpružení boty

O odpružení se postará stále více využívaný materiál Boost v mezipodevši, ten je tvořený energetickými kapslemi, které fungují tak, že se při došlapu stlačí a při odrazu vrátí stlačenou energii. Výrobce garantuje výbornou pružnost a výdrž i při extrémních teplotách. Vyjímatelné vložky jsou z EVA pěny. Nejen na tomto modelu jsme už vyzkoušeli, že Boost má navíc vysokou životnost a "prošlape" se o poznání později než ostatní druhy odpružení, které jsme dosud měli možnost otestovat.

Podpora: neutrální
Zpevnění klenby: ano
Sklon pata - špička: 10 mm
Šněrování: klasické

Podrážka a její vlastnosti

Životnost a stabilitu zajišťuje podrážka Continental, kterou adidas u svých modelů s oblibou používá. Torsion System se postará o stabilitu na krut i ohyb střední části boty a špičku ponechá volnou. Vzorek je uzpůsoben na tvrdší povrch, to ale neznamená, že je nemůžete vzít třeba na lesní cestu.

Jakou jsem měl s botou zkušenost

Boty jsou určené na objemový trénink nebo prostě na normální rekreační běh, tomu odpovídá i solidní odpružení. Použité technologie, zaručují dlouhou životnost s důrazem na funkční vlastnosti. Boty jsou lehké, dobře odvětrané a hlavně pohodlné. Podrážka je navržena především na asfaltové povrchy. Jejich optimální vyváženost oceníte i na velmi dlouhých tratích.

 


Zaujalo mě:
  • pohodlnost
  • odpružení Boost
  • trvanlivost materiálů (odpružení Boost a podrážka Continental)

 

Autor recenze: Karel Královec

 


Další informace:

Logo adidasFirma adidas patří mezi přední světové výrobce sportovního vybavení. Jejich sortiment běžeckých bot se zaměřuje na závodní i rekreační běh na silnici, v terénu a další. V roce 2013 adidas představil revoluční technologii boost™ poskytující nejvyšší energetickou návratnost pohybu v historii.

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku