Běžecké boty

Test Icebug Spirit 6 OLX - závodní bota pro orientační běh ale i na extrémní překážkové běhy

Test Icebug Spirit 6 OLX - závodní bota pro orientační běh ale i na extrémní překážkové běhy

Český reprezentant v orientačním běhu, Jan Petržela, otestoval boty Icebug Spirit 6 OLX. Tyto boty do nejtěžšího terénu s karbidovými hřeby si vedly v testu velmi dobře. Přečtěte si celou recenzi.Základní informace

Značka: Icebug

Pro jaký povrch je bota vhodná: Sníh, Bahno, Náročný přírodní terén

Pro jaký druh běhu je bota vhodná: Spíše kratší tratě (do 10 km), Závod, Tempový trénink, Vytrvalostní trénink

Hmotnost: US9: 260g g

Šněrování: klasické

Infocena: 3190 Kč

Více info na icebugrunning.cz/portfolio-item/spirit-olx-2/

Svršek boty

Woven Kevlar-Polyester / ProtecPU™ je odolný svršek z tkaného kevlaru, polyesteru a PU, který snižuje celkovou hmotnost obuvi, ale je ještě odolnější proti protržení

Za dobu testování nedošlo k viditelnému poškození, svršek působí skutečně pevným a přitom lehkým dojmem. Ani ostré kameny, ani ostružiny nijak svršek nepoškodily. Svršek navíc ani v úplném mokru neabsorbuje příliš vody.


Stříh boty je vhodný pro běžce s širším chodidlemStříh boty je vhodný pro běžce s širším chodidlem

Boty na nohách Jana Petržely při akademickém mistrovskíBoty na nohách Jana Petržely při akademickém mistrovství

Honza boty testoval na závodech v MaďarskuHonza boty testoval na závodech v Maďarsku

 

Prohlédněte si další fotografie k článku...

 


Odpružení boty

Mezipodešev Compression molded Lightweight EVA with ESS arch stabilizer. Jedná se o závodní botu, takže odpružení boty je minimální, přesto ani na krátkých přebězích po asfaltu nepůsobí nepříjemně.

Podpora: neutrální
Zpevnění klenby: žádné
Sklon pata - špička: 4 mm
Šněrování: klasické

Podrážka a její vlastnosti

Velmi pevná pryžová podrážka s 14 karbidovými hřeby, které dobře drží i na tom nejtěžším povrchu. Testováno v krasové oblasti v Maďarsku, bez problému i na ostrých kamenech.

Každá bota má 14 karbidových hřebů, které podrží i na mokrém dřevěKaždá bota má 14 karbidových hřebů, které podrží i na mokrém dřevě

Na orientační běh dostatečná. Je to závodní bota na orientační běh, takže dynamika boty musí jít lehce na úkor pevnosti a odolnosti boty.

Jakou jsem měl s botou zkušenost

Střih boty je ideální pro běžce spíše se širším chodidlem. Bota tak za cenu snížené dynamiky umožňuje maximální přizpůsobivost a flexibilitu k přirozenému pohybu a tím pádem výborný pocit i v tom nejtěžším terénu. Je to bota s velmi odolným svrškem, který pevně obepíná nohu a poskytuje stabilitu v těžkém terénu. V pevné podrážce je 14 karbidových hřebů, které dobře drží i na mokrém dřevě a kamenech.

Bota byla testovaná při soustředěních reprezentace orientačního běhu v těžkých terénech v ČR a v Maďarsku. V botech jsem také odběhal lesní závody na akademickém mistrovství světa a byl jsem celkově velmi spokojen. Nejlepší pocit jsem měl v měkkém terénu - v borůvčí, blátě, kde boty krásně držely a přitom na nohu působily příjemně. I na ostrých kamenech se osvědčily a podrážka dostatečně tlumila nárazy. Jediným problémem pro mě byl v začátku materiál podšivky na patě, který mě lehce dřel a nebyl příjemný. Přelepením pat se však dá v začátku zamezit puchýřům a po několika trénincích se pata boty přizpůsobí noze a je to bez problému.

Jsem běžec se širším chodidlem a bota mi padla naprosto ideálně. Svršek mi nohu pevně obepínal a zároveň mi však nesvíral malíkovou hranu nohy, což je problém, se kterým se potýkám u užších bot.

Design i barva bot se mi velmi líbí, bohužel na hrubém svršku a především na gumové obrubni ulpívá velmi lehce bláto a bota tak už po prvním běhání v terénu vypadá špinavě.

 


Zaujalo mě:
  • ideální obepnutí mého širokého chodidla
  • odolný lehký svršek
  • pevná podrážka
  • lehce se špiní

 

Autor recenze: Jan Petržela, reprezentant v orientačním běhu, 3km na dráze 8:44

 


Další informace:


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku