RECENZE VYBAVENÍ Běžecké boty

Recenze: Salming Trail T2 - rychlá, lehká trailovka

Recenze: Salming Trail T2 - rychlá, lehká trailovka

Výborná, lehká, rychlá, pohodlná bota do terénu. Hodí se na závody i rychlé tréninky, ale hlavně si ji oblíbíte, protože se při běhu v ní budete cítit rychlí a hbití jako kamzík.Základní informace

Značka: Salming

Pro jaký povrch je bota vhodná: Běh v horách, Náročný přírodní terén, Běžný přírodní terén

Pro jaký druh běhu je bota vhodná: Závod, Tempový trénink, Rekreační běh

Hmotnost: 290 g

Šněrování: Zavázané tkaničky drží bez hnutí (kéž by takovou samozřejmost měly všechny ostatní běžecké boty) a i při silném dotažení to na žádném místě příliš neškrtí.

Infocena: 3699 Kč

Dodává: Salming ČR s.r.o.

Více info na www.salming.com/cz/running/muzi/boty/trail-t2/

Svršek boty

Prošívaná ochranná vrstva RocShield chrání chodidlo po obvodu celé boty, většina zbylého svršku je ripstop nylon. V průběhu tří měsíců intenzivního běhání se svršek boty ukázal jako velmi trvanlivý. Podrážka už po několika stech kilometrech běhání v náročných terénech pomalu začíná nést známky opotřebování, ale jinak se bota nikde nepáře, netrhá, neodírá. U mnoha jiných bot, obzvláště takto lehkých a stavěných spíše na rychlost, to bývá naopak a svršek se rozpadá jako první příliš brzy.

 


Salming Trail T2 je ideální bota na jakoukoliv lesní či horskou cestuSalming Trail T2 je ideální bota na jakoukoliv lesní či horskou cestu

Salming Trail T2 má klasické šněrováníSalming Trail T2 má klasické šněrování

Pokud rádi běháte po takových cestičkách, bota se vám bude líbitPokud rádi běháte po takových cestičkách, bota se vám bude líbit

 

Prohlédněte si další fotografie k recenzi...

 


 

Bota je dost nízká, takže do ní možná o trochu více padají kamínky.

Salming Trail T2 jsem testoval v letních vedrech doma i v jižních krajích a bota hodně dobře větrá a noha se tolik nepotí.

Na špičce boty je ochrana proti nechtěnému nakopnutí kamene a výztuhu, jejímž cílem je nejen chránit, ale také stabilizovat nohu, najdete také kolem paty.

Odpružení boty

Jde o botu určenou do terénu a na rychlejší běhy, takže velké odpružení není to hlavní, co byste měli u této boty čekat.

Nicméně Salming Trail T2 není nijak zvlášť tvrdá bota a pár kilometrů po asfaltu cestou k lesu na kloubech neucítíte. Pro delší tratě by měl každý zvážit sám podle své výkonnosti, zda je odpružení dostačující. Osobně se mi nejvíce boty Salming Trail T2 osvědčily na tratích do 15 km.

Podešev je ze vstřikovaného a trvanlivého materiálu EVA.

 

Pata i špička jsou chráněnyPata i špička jsou chráněny

Podrážka a její vlastnosti

Na lesních cestách, kořenech a kamenech drží dobře, obzvláště za sucha. To jsou přesně druhy terénu, kde si běh v této botě nejlíp užijete.

V této botě mám vždycky pocit, že běžím lehce a rychle. Vyzkoušel jsem ji i na několika závodech trailových i v orientačním běhu, a dokonce i jeden vyhrál, ale to bylo tak málo účastníků a takové vedro (které mi vyhovuje), že ho ani nechci jmenovat:)

Jakou jsem měl s botou zkušenost

Každý má samozřejmě nohu trochu jinak stavěnou, ale bota je pohodlná, dobře sedí, perfektně obepíná nohu, nikde mě nic netlačí.

 


Zaujalo mě:
  • Rychlá, svižná, lehká bota
  • Trvanlivost svršku
  • Jedna z mála bot, ke kterým jsem si vytvořil emotivní vztah ... až se oběhá, bude se mi po ni stýskat :)

 

Autor recenze: David Gladiš, SvetBehu.cz

 


Další informace:


Diskuse

Milan
Milan

V T2 mám naběháno přes 500km a můžu doporučit i na delší tratě ( nad 50km ). Povedená bota!

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku