RECENZE VYBAVENÍ Běžecké boty

Recenze Saucony Kinvara 7: silniční boty na zimní objemový trénink

Recenze Saucony Kinvara 7: silniční boty na zimní objemový trénink

Pro běh na silnici a zpevněných cestách je potřeba kvalitní obuv, která vás optimálně ochrání před nárazy. Lehounká bota Saucony Kinvara 7 s neutrálním došlapem a podešví z nového materiálu Everun vám tyto podmínky může poskytnout. Otestovali jsme za vás.Základní informace

Značka: Saucony

Pro jaký povrch je bota vhodná: Dráha, Běžný přírodní terén, Silnice

Pro jaký druh běhu je bota vhodná: Dlouhé až velmi dlouhé tratě (půlmaratón až ultra), Vytrvalostní trénink, Rekreační běh

Hmotnost: 218 g

Šněrování: Klasické

Infocena: 3599 Kč

Dodává: MOFO CZ

Více info na www.saucony.eu/cs

Svršek boty

Bezešvý svršek FlexFilm™, který disponuje exoskeletem, dopřeje potřebnou podporu a pevnou fixaci nohy. Svršek je dále opatřen síťovinou, která poskytuje prodyšnost a navodí příjemné klima po celou dobu běhu.


Mezipodešev je z nové technologie EVERUNMezipodešev je z nové technologie EVERUN

TRI-FLEX zajišťuje lepší kontakt s povrchemTRI-FLEX zajišťuje lepší kontakt s povrchem

Šněrování je částečně ukryto pod svrškemŠněrování je částečně ukryto pod svrškem

 

Prohlédněte si další fotografie k recenzi...

 


Odpružení boty

Pěnová mezipodešev je vybavena zcela novou technologií EVERUN, která by měla poskytnout lepší tlumení a má podle údajů výrobce poskytovat až 83% návratnost energie.

Podrážka a její vlastnosti

Extrémně lehká podešev z pryže IBR+ s rozložením TRI-FLEX nabízí dobrý kontakt s podkladem a umožňuje přirozenější běh.

Boty jsou určeny primárně na asfalt a zpevněné cestyBoty jsou určeny primárně na asfalt a zpevněné cesty

Subjektivní pocit: na to, jak hodně je bota odpružená, nebrzdí vás při běhu. Jednak je lehká a rozhodně v ní nemám mít takový ten divný pocit, že běžím v bačkorách jako mívám v některých jiných hodně odpužených botách. Saucony Kinvara 7 lze určitě použít kromě rekreačního běhu a objemového tréninku i na tempový trénink a případně závody.

Jakou jsem měl s botou zkušenost

Pro většinu příznivců americké značky Saucony je model Kinvara modelem číslo jedna. Model "Kinvara 7" má oproti předchozím inovovaný svršek a především podešev. Celkově je bota oproti "šestce" tvrdší a pevnější.

Bota vyniká velmi nízkou váhou (kolem 220 g podle velikosti) a dost všestranným využitím. Botu určitě využijete při tréninku na asfaltu a běžných zpevněných cestách. Dobrým odpružením se hodí pro nabíhání objemových tréninků v podzimní a zimní části tréninku, kdy také nejčastěji běháte po asfaltu. Pro většinu běžců bude dobrá i na (nikoliv trailové) závody, včetně půlmaratonských a maratonských vzdáleností.

Kinvaru 7 jsem vzal i na pár výběhů do lesa a výsledek byl lepší než jsem očekával. Mnoho na asfalt určených bot jiných značek je i v lehkém přírodním terénu velmi nestabilních, ale v Saucony Kinvara 7 jsem tento pocit neměl. Do náročného přírodního terénu ale pochopitelně není dělaná.

Běhání v této botě je velmi příjemné: bota dobře dýchá, noha se nepotí, je lehká, dynamika a odpružení jsou v perfektní rovnováze, noha v ní dobře sedí.

Koupí této boty určitě neuděláte chybu.

Prvních 200 naběhaných kilometrů nezanechalo na botách žádné známky opotřebení. Jakmile v nich naběhám ještě několikrát více, doplním recenzi o osobní zkušenost s trvanlivostí boty. Podle jiných běžců je však Saucony Kinvara 7 výborná i v tomto ohledu.

 


Zaujalo mě:
  • Lehkost
  • Perfektní rovnováha dynamiky a odpružení
  • Všestranné využití

 

Autor recenze: David Gladiš, www.SvetBehu.cz

 


Další informace:


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku