RECENZE VYBAVENÍ Běžecké boty

Reebok ZPump Fusion 2.5 – pohodlná bota pro vaše relaxační výběhy

Reebok ZPump Fusion 2.5 – pohodlná bota pro vaše relaxační výběhy

 

Přijít s něčím skutečně novým do světa běžecké obuvi je opravdové umění. Ovšem bota s vlastní pumpičkou a se super moderním designem zaujme na první pohled. Jak je na tom bota s funkčností a jaké dojmy přineslo její testování, si můžete přečíst v následující recenzi.Základní informace

Značka: Reebok

Pro jaký povrch je bota vhodná: Běžný přírodní terén, Silnice

Pro jaký druh běhu je bota vhodná: Spíše kratší tratě (do 10 km), Rekreační běh

Hmotnost: 254 g (pro velikost 40 EUR) g

Šněrování: klasické, ploché tkaničky

Vyrobeno v: China

Infocena: 3.199 Kč Kč

Více info na www.reebok.com

Svršek boty

Bota ZPump Fusion 2.5 je opravdu velmi pohodlná, což je hlavním znakem pro celé její provedení. Ne jinak je tomu u svršku boty, který je syntetický a 100% bezešvý. Síťovaný svršek překrývá otvory oválného tvaru, které zajišťují maximální prodyšnost boty.


ZPump Fusion 2.5  boty jsou s pumpičkouZPump Fusion 2.5 boty jsou s pumpičkou

podrážka je spíše tužšípodrážka je spíše tužší

svršek je syntetický a 100% bezešvýsvršek je syntetický a 100% bezešvý

 

Prohlédněte si další fotografie k článku...

 


Odpružení boty

Výraznější odpružení od boty neočekávejte, 5 až 10 km zvládnete bez problémů, ale při delších vzdálenostech je znát tvrdší dopad. Pěna v mezipodešvi je nasycena vzduchem a celkově je podrážka spíše silnější (pod patou 3 cm), ale měkký došlap jsem nezaznamenala.

Podrážka a její vlastnosti

Dle výrobce je v nejdůležitějších částech podrážky odolná pryž, která zajistí co nejlepší trakci a trvanlivost. V reálu to vypadá tak, že podrážka je tvořena čtvercovými výstupky a opravdu se tváří, že by mohla něco vydržet. Právě modře zabarvené výstupky, mají zajišťovat lepší kontakt a přilnavost k povrchu. Boty jsem testovala na všech typech povrchu a největší problém jsem zaznamenala na mokré trávě, kde jsem přímo uklouzla. Do vlhkého počasí tedy boty nedoporučuji, ale tam ani nejsou určeny.

 

ZPump Fusion 2.5  jsou širší a pohodlnéZPump Fusion 2.5 jsou širší a pohodlné

Jakou jsem měl s botou zkušenost

Při prvním nazutí bot mi noha v botě připadala volná, jelikož boty jsou vlastně klasické nazouváky, tvořící jeden kompaktní celek. Tkaničky, které jsou k botě přichyceny pomocí 8 tenkých oček, které na botě nemají smysl, protože botu pomocí nich utáhnete opravdu jen minimálně. Absence klasického, tkaničkového utažení je však nahrazena právě výše zmíněnou pumpičkou, jenž je umístěna na vnější straně kotníku, a která zajistí vytvoření vzduchového polštáře kolem paty a nártu. Pumpovat musíte poměrně výrazně (alespoň 20x zmáčknout) až opravdu nastane kýžený efekt – noha je zpevněna a usazena do pohodlné vzduchové podušky. Po vyběhnutí jsem ještě měla dojem lehké nestability, ale po pár kilometrech jsem opravdu ocenila jejich pohodlnost. Boty díky absenci jazyka nikde netlačí ani neškrtí. Nohy mi při běhu vždy trošku otečou a klasické boty mě trochu mačkají, ale teď jsem měla pocit, že běžím v měkkých bačkorách:-) Pokud boty přefouknete nebo vám nohy hodně otečou, můžete je velmi snadno upustit pomocí ventilku.

Boty jsem mimo jiné otestovala na svém oblíbeném, 18km dlouhém okruhu, který obnáší všechny druhy povrchu. Na skalách jsem zaznamenala nestabilitu a na mokré trávě uklouzla, ale ostatní terén boty bez problému zvládly. Ideálně bych si je vzala na měkkou pěšinu, ale ta není vždy po ruce. Jinak se perfektně hodí na asfalt.

Boty mají pěkný a moderní design, nejsou to úplně klasické běžecké boty, a tak se dají využít i na běžné nošení nebo fitness aktivity. Velmi snadno se nazouvají.

Vytkla bych jen zbytečně dlouhé tkaničky, které na botě nemají žádnou funkci a vlastně jen překážejí.

Pokud máte rádi moderní výstřelky, pěkný neotřelý design a hledáte boty na dny, kdy si chcete hlavně odpočinout a dát také nohám volnější režim, je pro vás Reebok ZPump Fusion 2.5 ideální volba. Rovněž botu ocení hobíci, kteří si běhají jen tak pro radost a doporučila bych je i pro indoorové aktivity.

 


Zaujalo mě:
  • pumpička na zpevnění nohy v botě
  • absence jazyka
  • pěkný neotřelý design
  • prodyšný svršek

 

Autor recenze: Petra Královcová

 


Další informace:


Diskuse

Viky
Viky

Dobrý den, myslíte že by se boty daly použít na squash. Hraji rekreačně a zajímala by mne stabilita podrážky při pohybech na squashovem kurtu. Děkuji

Petra
Petra

Dobrý den Viky,


squash bohužel nehraji, takže jsem boty při tomto sportu netestovala. Nicméně, vzhledem k tomu, že boty bych volila především na volnější a odpočinkové běhy, tak bych je na squash příliš nedoporučila. Myslím, že by bota dobře neobstála při rychlých změnách směru nohy (dobře by ji nepodržela).


Přeji hezký den.


Petra

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku