RECENZE VYBAVENÍ Běžecké boty

Mizuno Wave Kien 3 G-TX - boty, co svádí z cesty

Mizuno Wave Kien 3 G-TX - boty, co svádí z cesty

 

Pro milovníky horského běhu přihází značka Mizuno s inovovaným modelem Kien. Díky Gore-texové membráně lze boty použít i za špatného počasí, takže žádné výmluvy pro výběh neprojdou. Vzorek vypadá, že se nezalekne žádného terénu, tak ho v našem testu důkladně prověříme.Základní informace

Značka: Mizuno

Pro jaký povrch je bota vhodná: Bahno, Běh v horách, Náročný přírodní terén, Běžný přírodní terén

Pro jaký druh běhu je bota vhodná: Dlouhé až velmi dlouhé tratě (půlmaratón až ultra), Závod, Tempový trénink, Vytrvalostní trénink

Hmotnost: 353 g 44 1/2 g

Šněrování: klasické

Vyrobeno v: Vietnam

Infocena: 3 240 Kč

Více info na www.mizuno.cz

Svršek boty

Svršek boty je proveden z prodyšné síťoviny AIRmesh zpevněné soustavou prvků z pevnějšího materiálu. Špička je zpevněná zvlášť pruhem velmi pevné látky. Podobně zpevněná je i pata. Vnitřní povrch je tvořen GORE-TEX®XCR (eXtended Comfort Range) membránou, která díky menší tloušťce zaručuje suché nohy i mokrém terénu, pružnost a přesto zajišťuje slušnou prodyšnost. Šněrování je klasické se sedmi dírkami s poutkem na jazyku. Z boku je velké reflexní logo Mizuno. Barevné provedení nabízí jen jednu variantu černá/stříbrná/zelený gekon.

 


Kien 3 - v terénu - z bokuKien 3 - v terénu - z boku

Kien 3 - ideální terénKien 3 - ideální terén

Kien 3 - z druhé stranyKien 3 - z druhé strany

 

Prohlédněte si další fotografie k článku...

 


Odpružení boty

Mizuno využívá u běžecké obuvi speciální vlnovou desku wave. Ta je vyrobena z velmi tenké plastové vrstvy, která je z obou stran obklopena klasickou tlumicí pěnou. Celý princip spočívá v tom, že při dopadu dokáže vlnová deska svým zploštěním pohltit a neutralizovat vzniklý náraz. Model Kien patří do střední kategorie odpružení. Nejnovější systém Dynamotion Fit využívá nejmodernější technologie k zachycení pohybu a k analýze biomechaniky, což má za následek, že se bota dokonale přizpůsobuje pohybu chodidla během jednotlivých fází kroku. Anatomicky tvarovaná vyndávácí stélka RemovableINSOCK tlumí nárazy a přispívá ke komfortu při nošení.

Pro snadnější vybírání vanáčních dárků pro běžce, jsme pro vás přichystali přehled recenzí běžeckého vybavení za rok 2016.

Podrážka a její vlastnosti

Podrážka je tvořena odolnou karbonovou gumou X10, která se umisťuje na patní část podrážky, tedy na její nejzatěžovanější část. Prodlužuje tím životnost a odolnost boty. Vzorek podrážky je tvořen výstupky ve tvaru křížků, které zajišťují zakousnutí do rozličně členitých podkladů. Rozestupy jsou dostatečné, aby nedocházelo k zachytávání kamínků či větviček, ale dostatečné pro dobrou stabilitu. Na mokrém povrchu držely boty velice dobře i v kamenitém terénu, prokluzovat začali až na mokrých kořenech, tam si myslím, že by neobstály žádné boty.

 

Kien 3 - pohled ze zhoraKien 3 - pohled ze zhora

Jakou jsem měl s botou zkušenost

Pro první proběhnutí jsem zvolil smíšený terén, kdy jsem vybíhal z domova po asfaltu. Na první pocit mi přišly boty celkem tvrdé a měl jsem tendenci spíše uhýbat do travnatých pruhů kolem cesty bez ohledu na louže. Když jsem konečně doběhl do terénu, pocit tvrdosti se ihned vytratil a já si běh vyloženě užíval. Při testování v Jizerských horách mě zastihl déšť a během výběhu bylo znát, že jsou boty ve svém živlu, rozbahněné lesní cesty jim nedělaly sebemenší problém a já měl nohy stále v suchu.

V botách jsem dobře cítil terén v přední části boty a pata mi přišla dostatečně odpružená, což je ideální kombinace pro trailrunning. Jelikož mám užší nohu, měl jsem strach, že mi budou boty volné. Boty mi sedly perfektně a pocit volnosti jsem měl jen na patě, což vyřešilo šněrování na sedmou dírku. Pro ty, co hledají pohodlnou botu pro delší výběhy v terénu, je Mizuno Kien 3 ideální volbou.

 


Zaujalo mě:
  • nízká váha
  • Gore-tex membrána
  • pohodlné nošení
  • trakce v terénu
  • reflexní prvky

 

Autor recenze: Karel Královec

 


Další informace:


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku