RECENZE VYBAVENÍ Běžecké boty

RECENZE: Salomon Sense Pro Max - lehoučká bota na delší traily

RECENZE: Salomon Sense Pro Max - lehoučká bota na delší traily

Nový model od Salomonu, Sense Pro Max, kombinuje úspěšné a osvědčené technologie již ověřených modelů bot s nejnovějšími trendy a požadavky běžců - bota je lehčí, prodyšnější, a jak už její název napovídá, cílí na zesílení kontaktu s terénem v duchu lehkosti a menšího omezení pohybu. Otestovali jsme za vás.Základní informace

Značka: Salomon

Pro jaký povrch je bota vhodná: Náročný přírodní terén, Běžný přírodní terén

Pro jaký druh běhu je bota vhodná: Dlouhé až velmi dlouhé tratě (půlmaratón až ultra), Závod, Vytrvalostní trénink, Rekreační běh

Hmotnost: 250 g

Šněrování: speciální Salomon Quicklace systém s nastavovatelnou velikostí, je až 4x pevnější než klasické tkaničky. Kapsa v jazyku navíc umožňuje po nastavení správné velikosti tkaničky schovat, aby se při běhu nepletly.

Vyrobeno v: Čína

Infocena: 3990 Kč

Dodává: Salomon CZ

Více info na www.salomon.cz

Svršek boty

Salomon Sense Pro Max patří mezi extrémně prodyšné a lehké boty. Svršek je vyroben z textílie, která zejména v létě umožňuje nohám dýchat. Bota disponuje technologií Sensifit a Ortholite Endofit, které obejmou vaši nohu se střední mírou ochrany, tak aby se zachoval kontakt s okolím a terénem.

 


 

Vystužená špičkaVystužená špička

Podrážka s gripyPodrážka s gripy

Šněrovací systémŠněrovací systém Quicklace

 

Prohlédněte si další fotografie k článku...


Odpružení boty

Bota poskytuje extra přidanou vrstvu podložení v podrážce, dělanou zejména pro stabilitu i v případě přílišné pronace. Podrážka je navíc stylu Vibe s materiálem Opal a Energy Cell EVA, 17 mm vysoká, pěnová novinka, která tlumí nárazy a mechanické vibrace. Vibrace snižují efektivitu běhu a zvyšují svalovou únavu, technologie Vibe tak může výrazně pomoct a to zejména na delších bězích. Salomon jí nově využívá pro mnoho modelů vyrobených v roce 2017.

Podrážka a její vlastnosti

Podrážka Contagrip je již roky ověřená a zajišťuje velmi dobrou přilnavost v náročném terénu a na sebězích i na mokrém povrchu. Gripy jsou nově ještě agresivnější a odolnější, z tvrdšího materiálu než například u Speedcross, které zužitkujete v kamenitém a lesním terénu. I tady ale platí doporučení omezit běhání po silnicích, kde se gripy rychle opotřebovávají.

 

Nová technologie Vibe Nová technologie Vibe

Odraz je velmi dynamický, bota poskytuje extrémně vysoké odpružení a stabilitu díky 6mm sklonu pata-špička a extra přidané, hodí se tak i pro běžce, kteří mají nad 80 kg.

Jakou jsem měl s botou zkušenost

Boty jsem testovala na lesních cestách a v kopcích, v těžším trailovém terénu. Osobně běhám často v horách a silnice mě zcela míjí, často preferuju trochu větší oporu nohy, kterou v horách využiju.

Bota je lehoučká, hodí se do terénu, do lesů a na traily, především na léto, kdy oceníte její prodyšnost. Ocenila jsem také pro teréní boty již typické gripy na podrážce, které jsou ale z pevnějšího materiálu než například známý model Speedcross, měly by tudíž vydržet déle, než na pár závodů. Bota má zpevněný kotník i špičku, což se v terénu hodilo, na druhou stranu je opravdu lehoučká, tak aby noha pociťovala co největší volnost. Osobně mi toto v terénu vyhovovalo, ikdyž při zkoušení v horském terénu mi chyběla jistota a větší opora v celé botě, kterou poskytuje Speedcross.

Za tuto cenu bych také ocenila, kdyby byla špička více zpevněná pro běhy v kamenitém a náročnějším terénu. I přes zpevněnou špičku jsem nárazy do větších kamenů hodně pociťovala. Pokud poběžíte ve vlhčím terénu a to může být i jenom rosa, počítejte s tím, že se bota díky velké prodyšnosti okamžitě namočí, nemusíte se ale bát, protože také rychle vysychá a vlhkost v botě nezůstává. Bota skvěle drží v terénu, při downhillu i v náročném horském terénu nohu skvěle podrží.

 


Zaujalo mě:
  • šněrování
  • lehkost
  • prodyšnost

 

Autor recenze: Jitka Richterová, redaktorka Světu běhu, běhá od 13 let, miluje delší trasy, traily a horské běhy, ráda cestuje a objevuje skrze běhání nová místa.

 


Další informace:


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku