RECENZE VYBAVENÍ Běžecké boty

Recenze: Salming Trail 5 - univerzální trailová bota

Recenze: Salming Trail 5 - univerzální trailová bota

Univerzální bota pro běh terénem od volného běhu parkem až po náročnější krosy. Dobrá volba do českého lesa.Základní informace

Značka: Salming

Pro jaký povrch je bota vhodná: Náročný přírodní terén

Pro jaký druh běhu je bota vhodná: Rekreační běh, Vytrvalostní trénink, Tempový trénink, Závod, Dlouhé až velmi dlouhé tratě (půlmaratón až ultra)

Hmotnost: 298 g

Šněrování: Klasické

Infocena: 3999 Kč

Dodává: Salming ČR s.r.o.

Více info na www.salmingstore.cz/behani/bezecke-boty/salming-trail-5-men.html

Svršek boty

Svršek je konstruován ze tří vrstev. Jak uvádí výrobce, spodní vrstva z prodyšného materiálu zajišťuje pohodlí a komfort. Prostřední vrstva pomáhá stabilizovat laterální pohyby a snižuje tlak na chodidlo. Vnější tenká síťovaná vrstva obklopuje špičku boty a přidává další stabilitu a celkovou odolnost.

 


Salming Trail 5 má drop 5 mm a výšku podrážky pod patou 2,5 cmSalming Trail 5 má drop 5 mm a výšku podrážky pod patou 2,5 cm

Svršek boty je třívrstvý a v přední části je bota lehce rozšířenáSvršek boty je třívrstvý a v přední části je bota lehce rozšířená

Salming Trail 5 je hodně univerzální bota do terénu.Salming Trail 5 je hodně univerzální bota do terénu.

 

Prohlédněte si další fotografie k recenzi...

 


 

Z vlastní zkušenosti mohu ke konstrukci říct, že špička boty je o něco rozšířená a dává tak větší prostor k tomu, aby se přední část chodidel hýbala a zapojila se do běhu, což podporuje přirozenější pohyb chodidel a tedy snad i více efektivnější běžecký styl.

Co se týká trvanlivosti, mám zatím naběháno jen pár set kilometrů, ale dost věřím, že použitá třívrstvá konstrukce bude stejně trvanlivá jako u jiných modelů Salmingu, které mám již delší dobu a zatím se mi je ani s velkou snahou nepodařilo zničit či roztrhat.

Odpružení boty

Právě odpružením se Salming Trail 5 liší od svých předchůdců T3 a T2. Je totiž podstatně více tlumený. Botu tak využijete bez problémů i na delší tratě a také na asfaltu jsem se v ní cítil poměrně příjemně.

Větší odpružení i ne úplně nízká váha dělá z Trail 5 botu spíše tréninkovou. Borci honící vteřiny na závodech by měli sáhnout po jiném modelu.

Díky vyšší podrážce (2,5 cm pod patou a 2 cm pod špičkou) taky Salming Trail 5 nemá takový bezprostřední kontakt s povrchem, po kterém běžíte (jako třeba Salming T3) a na hodně kamenité cestě musíte mít dost pevné kotníky. Pro naprostou většinu českých lesních cest a cestiček je ale Trail 5 optimální bota.

Podrážka a její vlastnosti

Na podrážce je použit Vibram MegaGrip. Tento osvědčený materiál výborně drží na mokrých a kluzkých površích. Vzorek není příliš hluboký, což odpovídá určení boty a sice na běžné lesní cesty. Hlubší a agresivnější vzorek by vás možná lépe podržel v nějakém hlubokém bahně, ale všude jinde by spíše překážel.

Jakou jsem měl s botou zkušenost

Jak jsem už uvedl výše, Salming Trail 5 je univerzální trailová bota perfektní pro většinu českých lesních cest. Vhodně odpružená, odolná, v přední části chodidla pohodlná.

Pokud patříte mezi většinu běžců, kteří nejprve z domova musí běžet kus po asfaltu, než se dostanou k lesu, je pro vás tato bota jako stvořená. Na silnici se budete cítit dostatečně příjemně a měkce a mimo ni zvládnete všechny druhy trailů.

Právě univerzálnost se mi na Salming Trail 5 líbí. S touhle botou ušetříte dost místa v botníku. Od míle až po maraton, v parku i v lese, po lesní pěšince, polňačce i asfaltce mezi vesnicemi, v pražské Stromovce i v Krkonoších ... využijete ji prostě skoro všude s velmi dobrým výsledkem.

 

Salming Trail 5 má drop 5 mm a výšku podrážky pod patou 2,5 cm

 


Zaujalo mě:
  • Univerzální bota do terénu
  • Odpružení
  • Rozšířená špička

 

Autor recenze: David Gladiš, SvetBehu.cz

 


Další informace:

www.Salming.cz


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku