RECENZE VYBAVENÍ Běžecké boty

RECENZE: Salomon Sense Ride - běžecké boty, s kterými to bude jízda!

RECENZE: Salomon Sense Ride - běžecké boty, s kterými to bude jízda!

 

Letošní novinka Salomon Sense Ride se nám dostala k recenzi a s radostí jsme ji vzali. Tato bota se totiž tváří velmi univerzálně a vhodně pro mix povrchů. Jak si obstála v testu?Základní informace

Značka: Salomon

Pro jaký povrch je bota vhodná: Silnice, Běžný přírodní terén

Pro jaký druh běhu je bota vhodná: Rekreační běh, Vytrvalostní trénink, Závod, Dlouhé až velmi dlouhé tratě (půlmaratón až ultra)

Hmotnost: (6 UK) 230 g

Šněrování: Quicklace

Infocena: 3490 Kč

Dodává: AMER Sports

Více info na www.salomon.cz

Svršek boty

Síťovina s nenápadnými švy, typické šněrování Salomon Qiucklace s kapsičkou na konec tkaničky a známý Endofit, tzv. vnitřní bota, která drží vaši nohu na správném místě, to vše je již známé z ostatních modelů Salomon. Ve svršku tedy nic převratného. Vložka Ortholite vytváří komfort pro vaši nohu.

Síťovina je stejná jako u jiných modelů - je prodyšná a zároveň dost pevná na to, aby ochránila a držela nohu v komfortu. Není ale nepropustná, takže voda se do boty dostane, nicméně stejně tak i rychle ven. Bota navíc po promočení velmi rychle schne. Pokud navíc zvolíte i funkční ponožku, udržíte nohu v příjemném prostředí.


Technologie Vibe absorbuje otřesyTechnologie Vibe absorbuje otřesy

Technologie Premium Wet Traction ContragripTechnologie Premium Wet Traction Contragrip

Salomon Sense Ride opět mají systém šněrování QuicklaceSalomon Sense Ride opět mají systém šněrování Quicklace

 

Prohlédněte si další fotografie k článku...

 


Odpružení boty

Mezipodešev je z komprimovaného materiálu EVA s měkčími částmi (Opal) podél celé délky boty, která zabraňuje vibracím.

Podrážka a její vlastnosti

V botě je využittý tzv. Premium Wet Traction Contagrip – jednoduchá a kvalitní podrážka pro téměř každý povrch. Bota je poměrně stabilní také na mokrém povrchu a hodí se i na rychlejší tempové tréninky, nikoliv však na asflat či jiný umělý povrch. Problém by mohl nastat také v hlubším podkladu (bahno, sníh), kde je již zapotřebí větších (vyšších gripů)

 

Podrážka skvěle drží na různých druzích povrchuPodrážka skvěle drží na různých druzích povrchu

Jakou jsem měl s botou zkušenost

S botami Salomon mám vždy prvních cca 20 - 40 km tzv. proces zžívání, kdy si noha i bota vzájemně zvykají a především bota se přizpůsobuje. Jakmile ale boty "zaběhnu", stávají se mou nejčastější volbou z botníku.

Běhám nejraději v terénu v tréninku obvykle do vzdálenosti půlmaratonu. Sense Pro byl jednou z mých nejoblíbenějších modelů a Sense Ride ho hravě nahradí. V českých lesích a horách se člověk asfaltu či jiným umělým povrchům úplně nevyhne, a tak je potřeba s tím počítat. Na tuhle "českou kombinaci" asfaltu, štěrku a přírodních cest je bota Salomon Sense Ride, zdá se, takřka ideální.

Bota se stejně tak hodí pro běžce, kteří běhají ve městě - převážně v parcích, kde občas narazíte na trailovou cestičku. Bota disponuje tlumením, které ale nijak nenarušuje potřebný cit pro běh v terénu.

Salomon Sense Ride je v podstatě vylepšený model Salomon Sense Pro 2. Pokud jste si tedy tento oblíbili, pak se Sense Ride budete určitě také spokojeni. Sense Ride využívá podobných technologií jako pokročilejší modely S-LAB, jenže na každodenní běhání za mnohem přijatelnější cenu.

 


Zaujalo mě:
  • Univerzálnost
  • Prodyšnost
  • Kvalita za dobrou cenu

 

Autor recenze: Michaela Gladišová

 


Další informace:


Diskuse

Radek
Radek
Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný
Gita Matoušová
Gita Matoušová

Nevhodný příspěvek? Byl snad vulgární, rasistický, politický, nebo byla uvedena reklama, či prodej drog?

Martin
Martin

Radkuv prispevek jsem cetl, ale nepmatuji si ho. Nicmene mi tehdy myslim neprisel za hranou.


 


Jen pro doplneni: drop 8mm, zjevne ma jit o lacinejsi alternativu k S/lab Sense Ultra. Skoda, ze zrejme nahradi 6mm dropove Sense Pro, ktere jsem bral jko levnejsi alternativu k S/lab  Sense. Nekde jsem cetl, ze si lide stezovali na prilis mnoho materialu ve svrsku ve smyslu, ze oproti S/labove rade nohy v bote tak dobre nedrzi a nejdou stahnout tak, aby bota byla pevne spojena s chodidlem v narocnejsim terenu (traverzy)

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku