RECENZE VYBAVENÍ Běžecké boty

RECENZE: Columbia Montrail Variant X.S.R.

RECENZE: Columbia Montrail Variant X.S.R.

Představuji běžecké boty od americké značky Columbia Montrail. Je vhodná jak pro začátečníky tak pokročilé běžce. Boty lze využít jak na silnici tak v lehkém terénu jako jsou lesní, polní a šotolinové cesty.Základní informace

Značka: Columbia

Pro jaký povrch je bota vhodná: Silnice

Pro jaký druh běhu je bota vhodná: Rekreační běh, Vytrvalostní trénink, Dlouhé až velmi dlouhé tratě (půlmaratón až ultra)

Hmotnost: 310 g ve vel. EUR 39,5 g

Šněrování: klasické

Infocena: 4399 Kč Kč

Svršek boty

Boty mají bezešvý a zároveň prodyšný svršek, který zajišťuje podpůrnou ochranu a vylepšenou patní část.

Odpružení boty

Tlumící pěna Fluid Foam vám dodá potřebnou jistotu a stabilitu, kterou oceníte při dlouhých výběžcích. Nová technologie Pearl Foam zajistí velkou návratnost energie. Columbia Montrail Variant X.S.R. je měkká, komfortní a flexibilní bota. Vysoce odolná a oděruvzdorná pryžová podešev.

Podrážka a její vlastnosti

Podrážka boty je protiskluzová a pogumovaná, aby držela za deště i v prudkých zatáčkách jak na silnici, tak v lehkém terénu.


 

RECENZE: Columbia Montrail Variant X.S.R.

RECENZE: Columbia Montrail Variant X.S.R.

RECENZE: Columbia Montrail Variant X.S.R.

Prohlédněte si i další fotografie k článku...


Jakou jsem měl s botou zkušenost

Pod značkou Columbia si spousta z vás představuje boty a oblečení na turistiku. Opak je však pravdou, a proto se Columbia spojila právě se značkou Montrail a vznikla tak nová běžecká značka, která byla známá zejména v zahraniční. Od minulého roku se začala objevovat více i u nás.

Léto a prázdniny jsou ideálním testovacím obdobím. Na začátek musím říct, že boty Columbia Montrail Variant X.S.R. mne na první pohled nezaujaly. Přišlo mi, že budou moc tlumené a těžkopádné. Realita však byla úplně jiná. A já jsem byla s touto botou nadmíru spokojená. Mohu ji doporučit jak začátečníkům, tak pokročilým běžcům. Boty lze využít jak na silnici,  tak v lehkém terénu jako jsou lesní, polní a šotolinové cesty.

RECENZE: Columbia Montrail Variant X.S.R.

 

Má osobní zkušenost s touto botou:

Před tím, než jsem otěhotněla, jsem se věnovala dlouhým horským běhům. Teď po porodu bych se opět chtěla pomalu vrátit k běhu. Zatím pouze ke kratším závodům a převážně na silnici. Ve Variant X.S.R. jsem naběhala něco kolem 300 km. Běhám hodně s kočárkem takže ocením stabilní, pevnou a dobře tlumenou botu, což právě Columbia Montrail Variant X.S.R. je. Když mám hlídání, běhám dlouhé běhy v terénu, kde se tato bota přizpůsobí vaší noze a terénu, ve kterém zrovna jste. Na silnici tlumí dobře nárazy. Je to tréninková bota vhodná na dlouhé běhy.

Zaujala mě pohodlnost a příjemné tlumení. Na tréninkovou botu má nízkou váhu. V této barevné variantě ji ocení běžkyně, které jsou náročné na vzhled bot. Využijí ji i začínající běžci a ti, co se po delší době opět k běhu vracejí. Díky vyššímu tlumení lze předcházet zraněním.

Testování probíhalo převážně na různých místech v Beskydech a Jeseníkách. Jeden z prvních dlouhých výběhu byl pro mne právě v těchto botách. Byl to výběh s kočárkem na Dlouhé Stráně. Trasa je dlouhá 12,5 km/převýšení 850 m. Po celou dobu jsem běžela s kočárkem do kopce, což je velice náročné. Jen pro představu, kočárek váží okolo 15 kg. Je zde kladen velký tlak na přední část nohy. Nejvíce zabrat dostávají prsty a nárt. V botách Columbia Montrail Variant X.S.R. jsem necítila žádný tlak a běželo se mi lehce jako v papučích. To, co jsme si vyběhli, jsme museli seběhnout. Dlouhých 12,5 km dolů po asfaltu to teprve chodidla dostávají zabrat. Tlumení bot je komfortní a ideálně složené, takže ani ve vyšší rychlosti nejsou cítit žádné nárazy. Po tomto 25 km běhu jsem dostala chuť konečně závodit na dlouhých distancích. Zkuste je taky a už je nevyzujete.

 


Zaujalo mě:
  • Pohodlné tlumení
  • Protiskluzová podrážka
  • Prodyšnost svršku

 

Autor recenze: Kristýna Otevřelová, vítězka Beskydské sedmičky 2017 v ženských týmech

 


Další informace:


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku