RECENZE Běžecké hole

Nejlehčí teleskopické hole na světě - Recenze trekových holí Fizan Compact

Nejlehčí teleskopické hole na světě - Recenze trekových holí Fizan Compact

Hole Fizan Compact působí na první pohled jako zcela běžné hole. Ovšem jedná se o nejlehčí hole na světě, které jsou současně odolné a stabilní i v náročném terénu.Údaje výrobce:

Materiál:teleskopická hůl - Hliník AL 7001
rukojeť - EVA
odnímatelné poutko s neoprénem
hrot s karbidovou špičkou
ochranný gumový kryt hrotu špice
3-dílná teleskopická hůl
Délka holí: 58 - 132cm
průměr trubek - 17 / 16 / 14 mm
Flexy Locking System - systém pro zasouvání a vysouvání holí
Hmotnost jedné hole: 158g
eloxované
Výbava:50 mm talířek
Infocena: 1590 Kč
Dodává: ALPI SPORT CENTRUM
Více info na www.alpisport.cz

Logo Fizan

Jedná se o trojdílné, teleskopické, hliníkové hole, které jsou nepřekonatelné v kombinaci svých vlastností a využití. Fizan je italská značka založená roku 1947, která dokázala spojit 3 důležité vlastnosti, které každý běžec či trekař od holí vyžaduje. Skladnost ve smyslu zabírání co nejmenšího prostoru při přenášení, nízká váha, jedná se o nejlehčí hole na světě a hlavně odolnost a výdrž materiálu i v náročných podmínkách.

 

 

Detail hrotuDetail hrotu

Hůlky jsou stabilní a odolné i přes svou nízkou váhuHůlky jsou stabilní a odolné i přes svou nízkou váhu

Hole se dodávají s talířky, které oceníte v zimě nebo v bahnitém terénuHole se dodávají s talířky, které oceníte v zimě nebo v bahnitém terénu

 

Nejvetší výhodou holí je váha. Jedna hole totiž váží pouhých 158 gramů. Při prvním kontaktu vás hole nejdříve překvapí tím, že na svou váhu nevypadá, při zvednutí hůlky vás překvapí lehkostí, ale budete váhat nad odolností.

Hůlky jsou vyrobeny ze super tenkého a pevného hliníku, dají se roztáhnout až na 132 cm délky z původních 58 cm ve složeném stavu. Flexy Locking System, který umožňuje hůlky vysouvat a zasouvat, je lehký, odolný a spolehlivý.

Rukojeť a poutko holí jsou symetrické. Rukojeť je vyrobena z pěny EVA a poutko je částečně vypolstrované neoprenem. Poutko je možné nastavit, případně zcela odebrat dle potřeby. Vysunutí holí provedete lehce otočením, vysunutím a opět otočením na požadované délce.

Velká stabilita a odolnost i náročném terénu

Test holí probíhal na vícedenním treku v Alpách. Počasí bylo proměnlivé, a tak jsme měli možnost je otestovat jak na kamenitém terénu, tak v bahně i na sněhu. Po celou dobu se hole ani jednou neuvolnily, nezasunuly, nedocházelo ani k nepřijemným vibracím i při těžší zátěži. Hole jsou stabilní i při velké zátěži a delší době používání.

 

Hole Fizan jsou velmi odolné i v náročném horském terénuHole Fizan jsou velmi odolné i v náročném horském terénu

 

Rukojeť je velmi příjemná i po delší době, poutko nikde nedře a díky částečnému neoprenovému vypolstrování je příjemné. (A)symetričnost rukojetí je hodně o preferenci uživatele, ovšem díky symetrickým rukojetím, které hole Fizan mají, je jejich využívání jednodušší a univerzálnější, nemusíte stále řešit, do jaké ruky jaká hole patří. Talířky se dají lehce nasadit a sundat nebo je možné dokoupit 85 mm široké.

Logo Alpisport Hole Fizan dodává Alpisport, v jehož e-shopu je můžete také zakoupit.
Zaujalo mě:
  • váha - nejlehčí hůlky na světě
  • jednoduché a rychlé skládání
  • Přes svou nízkou váhu odolnost a stabilita i v náročném terénu

Diskuse

Dominik Ondrůš
Dominik Ondrůš

Tyhle hůlky jsem si koupil přesně před rokem, bylo to vůbec poprvé co jsem si pořídil trekové hůlky. Zaujal mě samozřejmě poměr cena/váha ale pak sem trošku pochyboval na systému utahování segmentů. Hůlky jsem pak během tohoto roku docela řádně otestoval, byl jsem s nimi šestkrát ve švýcarských alpách, jednou ve francouzských, terén všeho druhu, vždy na těžko a zkušenosti zatím jen pozitivní. Stalo se mi párkrát že se mi segmenty po pár kilometrech trošku zasunuly do sebe, ale to bylo spíš kvůli tomu že jsem je nějak zvlášť neutáhl, po utáhnutí už se tento problém neopakoval. Na posledním výletě v Alpách, cca před měsícem, se mi při prudkém klesání na bahnitém teréně bohužel podařilo tak nešikovně uklouznout, že sem si jednu hůlku vrazil pod sebe, celou svoji vahou na ni spadl a spodní segment se ohl. Ale podařilo se mi koupit zvlášť jen jednu novou hůlku takže už je to vyřešený. Takže podlem mě supr hůlky, velmi příjemná rukojeť a ta váha. Jinak obecně nechápu jak jsem mohl dřív být v horách bez hůlek.

Jan Kopecký
Jan Kopecký

Tyhle hůlky mám již hodně let, nicméně daní za lehkost je praskání střední části v místě kde zevnitř tlačí utahovací segment - stalo se mi to už u všech třech párů, které jsem pořídil (první kvůli tomu vyměněny v záruce, z druhých dvou párů prasknutí vždy na jedné hůlce po době delší než 2 roky), proto máme nyní ze dvou párů používaný-použitelný jen jeden. Nepodařilo se mi najít, že by se dal jako náhradní díl koupit jen střední díl - pokud někdo víte kde (jak) lze, prosím o info. Děkuji.

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku