Běžecké mobilní aplikace

Endomondo - velká komunita a přesnost jsou předností

Aplikace Endomondo pochází z dánské dílny a vyniká přesným měřením vzdálenosti a širokou komunitní základnou. 

Endomondo

 

 

Tuto aplikaci pocházející z Dánska mám zažitou ze všech nejvíc, protože jsem ji nadšeně a spokojeně používal už od dob, kdy se trackery pro mobilní telefony poprvé objevily. Svědčí o tom i mých 73 přátel v této síti. Ostatně široká komunita je předností této aplikace. Funguje dlouho a hlavně dobře, její obliba je opodstatněná. K té přispívá i propracované možnosti interakce mezi lidmi, kdy můžete každý svůj běh bohatě okomentovat a ostatní neztratí přehled, i když popíšete složitý tempový trénink. Přiložit můžete neomezené množství fotografií. To z Endomonda dělá velice praktický tréninkový deník. Napomáhá tomu ze všech aplikací pravděpodobně nejvyladěnější webové rozhraní, které je velice zdravě přehledné a zároveň rychlé. Neřekl bych, že Strava výrazně zaostává, ale zelení jsou v této disciplíně o jednoho bludišťáka před oranžovými.

 

Přesnost a přizpůsobení zobrazovaných údajů

Endomondo se rozhodně vyrovná nebo předčí tím, s jakou zaznamenává a měří vzdálenost. Ta během testu odpovídala manuálnímu naklikání do mapy, které bylo pro mé potřeby referenčním. Další plusové body by mohly být za neomezené možnosti nastavení zobrazovaných údajů na displeji během tréninku. V podstatě jakákoli veličina Endomondem měřená či počítaná může být zobrazena. Se stejnou uživatelskou vstřícností se setkáte při nastavování intervalů, v jakých bude aplikace zvukově hlásit vámi vybrané údaje. Endomondo také používá hlasový syntezátor, ale spolupracuje i s SVOX Classic Text-to-Speech Engine, takže máte-li koupený nějaký oblíbený hlas, můžete slyšet právě ten. Jako plus jsem viděl i to, že rozeběhnout se můžete po dvou kliknutích a to včetně spuštění aplikace. To samé umí i Strava, pokud si v jejím nastavení vyberete jako domovskou obrazovku tu pro záznam místo té pro novinky.

Čím jste v Endomondu motivováni? Jsou to různé výzvy (challenges), kterých se můžete nejen účastnit, ale které můžete sami zakládat, přičemž úkol takové může být různý, ať už co největší počet kilometrů nebo co nejvíc minut pohybu, či nejrychleji uběhnutá vámi zadaná vzdálenost nebo nejdelší 12minutovka. Mnoho výzev je sponzorovaných, takže při troše snažení lze vyběhat i nějakou tu cenu. Když se dostáváme k penězům, řekněme si, co nabízí placený účet. Je to hlavně nabídka různých tréninkových plánů, včetně intervalových tréninků. Dále pak podrobnější analýza vašich výkonů nebo možnost trénování na základě tepové frekvence. Též vám bude odepřena reklama třetích stran, což asi nepoznáte, neboť jsem si v Endomondu nikdy žádné reklamy nevšiml. Snad to tak vydrží i po té, co byla aplikace letos v únoru za 85 mil. dolarů koupena americkou společností Under Armour, což nám všem naznačilo přibyvší logo na ikonce programu.

 

Placená verze zobrazí další zajímavé statistiky

Ještě jednu dovednost vám přinese placený účet. Tou je počítadlo kadence, tedy informace o frekvenci vašich kroků, která je důležitá z hlediska efektivity vašeho běhu. Obecně známé číslo je 180 kroků za minutu, tedy se můžete snažit takovému ideálu přiblížit. Na tomto místě vám ovšem poradím, jak tento údaj nejen z Endomonda dostat, aniž byste museli platit (jakkoli necelých 700,- Kč na rok vyjde pořád levněji, než nejlevnější kondiční trenér). Celý trik zařídí aplikace Google Fit, kterou když si nainstalujete, zcela nenáročně běží na pozadí systému a počítá všechny vaše kroky. Rozpozná, kdy jen jdete a kdy už běžíte. Se Stravou jde Google Fit přímo propojit, takže z něj vyčtete přesný počet kroků během tréninku a snadno si spočítáte kadenci. Ale i bez propojení se k této informaci dostanete.

K Endomondu na závěr dodám, že má integrovaný widget, takže můžete mít přehled i na zamčené obrazovce o údajích vašeho běhu nebo na tapetě telefonu sledovat, co zrovna uběhli vaši kamarádi. Možnosti sdílení na Facebook jsou stejné jako u Stravy a stejné bych zopakoval i mé doporučení ohledně informování našich facebookových přátel.

 

Zpět na test


Diskuse

Terba
Terba

ahooj sportaci :) taky vás tak motivujou chalenge v endomondo? A taky koukate, jak je možné, například ted je chalenge "you VS the year" kde lidé mají nabehano přes 2000km a je teprve konec 3 měsíce.. Znamená to tedy, ze se do toho výkonu počítaji i jiné výkony než prave běh?


At vám to běhá a motivujme se, cao! :)

Dan Danda
Dan Danda

Inovovaná verze je nic moc. Dvakrát se mně sama vypnula, stále chce něco ověřovat - například věk a pořád chce něco povolovat. Na sport si neberu brýle na čtení a navíc na displeji nic nevidím kvůli slunci. Asi se podívám po jiné variantě. Stará verze fungovala lépe!!!!!

Silvia
Silvia

Ja mám tiež novú skúsenosť.Pravidelne behám stále rovnakú trasu-jeden okruh cca 8 km.Za posledné dva mesiace mi Endomondo po skončení cvičenia vykazuje ,že ten okruh je cca o 2 km dlší (9,7 km) ako bol na začiatku behania tohoto okruhu.Je to možné,čoho sa mám pridržiavať?

Hans
Hans

Ahoj všem, mám problém - spojení s Bluetooth senzorem tepové frekvence. Pás se spojí s telefonem, v nastavení je stav "PRIPOJENO", v aplikaci svítí červené srdíčko, ale tepová frekvence je bez odezvy " - ". Nevíte, co s tím? Nepomůže ani změna sportu např. z aerobicu na cyklistický trenažer. Chodilo to normálně... Díky za jakékoliv info!

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku