Běžecké mobilní aplikace

Nike+ Running a adidas miCoach - aplikace běžeckých velikánů

Aplikace od sportovních gigantů Nike a adidas si nevedly úplně nejlépe, ale určitě i tak si najdou někde své příznivce.Nike+ Running

 

Nike+ Running

 

Za velkou oblibou této aplikace bych nehledal dokonalé zpracování nebo uživatelský komfort, ale opravdu silný marketing. Tak jako vám Nike vnutí svoje předražené boty, tak vám vnutí i svoji aplikaci. Přičemž při jejím používání člověku okamžitě dojde, že jde opět jen a pouze o ty boty. Ostatně můžete si je koupit přímo v aplikaci. Přesto je třeba uznat, že stejně jako lze najít něco užitečného na většině marketingových tazích Nike, ani jejich aplikace není zcela špatná. Do jakkoli bombastického hávu je vše zabaleno, tak měří vše, co měřit má. Z těch objektivních výtek mohu zmínit poněkud vyšší datovou náročnost. A rozhodně náročnost na systémové prostředky telefonu a i počítače při analýze vašich aktivit. Holt efekty něco stojí. Vyloženě obtěžující je audio výstup, který nelze vypnout. Aspoň ne při zahájení a ukončení tréninku. Pokud však mluvené slovo preferujete, patří hlasové oznamování této aplikace k těm nejlepším.

Když pominu, že právě tuto aplikaci jsem musel dvakrát přeinstalovat, neboť zamrzla (proto nezměřený 1/2maraton v testu), její používání je pohodlné. Uživatelskou základnu má širokou, přičemž většinu odhaduji na mladé lidi a lidi mladě se cítit chtějící. Součástí Nike+ Running aplikace je nespočet výzev, do jejichž všech tajů jsem ani nestačil proniknout. Ale buďte si jistí, že alespoň virtuální odznáček dostanete za každé zvednutí se z gauče. Tyto motivační snahy lze rozhodně jen kvitovat. A byť je celý tento článek o aplikacích pro Android, raději zde zmíním, že verze této aplikace pro iOS se svým odladěním a i funkcionalitou poněkud liší, takže je možné, že lidé s iPhone jsou s touto aplikací o něco spokojenější. Minimálně propojení na Instagram verze pro Android postrádá, takže si nevytvoříte fotografii z vašeho výběhu s promítnutým půdorysem vaší trasy, jak jste již možná u někoho viděli.

Přestože jsem všem aplikacím při testování věnoval stejnou pozornost, druhou polovinu startovního pole okomentuji poněkud stručněji, neboť zbývají aplikace, které ve mě vyvolaly nejméně pozitivních dojmů a já si přes všechnu snahu nedokázal představit, čím by mohly zaujmout vás. To mi potvrzuje i jejich slabé rozšíření mezi nejen českými uživateli.

 

adidas miCoach - malá základny

 

adidas miCoach

 

Umístění „pod čarou“ této aplikace mne osobně mrzí, neboť co adidas šije (a lepí) pro naše nohy, mne pokaždé nadchne. To nelze říct o softwaru, který programuje pro naše telefony. Zcela subjektivně se zdá, že adidas miCoach vznikl, protože Nike má svoji aplikaci též. Pokud to tak skutečně je, můžeme říct, že Němci za Američany značně zaostávají. Rozhodně v přitažlivosti, jakou jejich aplikace oplývá. Je totiž doslova německy strohá. Kdybych chtěl být politicky nekorektní, napsal bych, že její černobílé rozhraní připomíná portál terezínské pevnosti. Ale já nechci být nekorektní. Ovšem černobílé a strohé skutečně je. Na druhou stranu webové rozhraní aplikace je zase ukázkově německy složité. Možná vyčtete ze záznamů vše potřebné jako u ostatních aplikací, ale dá vám to hodně práce. Aby to nebylo málo smutné, pravděpodobně v síti této aplikace nenajdete žádného svého známého. Špatný obrázek nevylepší ani možnost hlasů známých sportovních celebrit pro audio výstup.

 

Zpět na test


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku