Běžecké mobilní aplikace

Runtastic, My Tracks, Wahoo Fitness, MapMyRun

Runtastic, My Tracks, Wahoo Fitness a MapMyRun sedostali na nejnižš místa právě z důvodu toho, že mají podstatné chyby, s kterými předešlým nemohou vůbec konkurovat. O jejich nevýhodách se doštete na následujících řádcích:Runtastic

 

Runtastic

 

Špatné umístění této aplikace mnoho lidí překvapí, neboť je mezi Čechy celkem oblíbená, což, hádám, hlavně proto, že se na Google Play Store objevuje jako úplně první, když zadáte heslo běh. Ale můj despekt je snadno vysvětlitelný. Jeho důvodem je naprostá prošpikovanost reklamou. Kdyby článek nebyl o FREE aplikacích, asi bych o placené verzi Runtasticu mohl napsat to samé, co o RunKeeperu, neboť jsou to velice podobné aplikace. Ale protože mne tentokrát zajímaly schopnosti neplacených verzí, skončil Runtastic v krabici s cedulkou „nepoužitelné“, neboť přesně to z něj všudypřítomná reklama dělá. Pro alespoň malý náznak férovosti se zmíním o integraci Google Street View přímo do rozhraní aplikace, takže si trasu můžete připomenou i pokud jste si z ní neudělali jedinou fotku.

 

My Tracks

 

My Tracks

 

My Tracks není vyloženě běžecká aplikace, ale prostá aplikace od Google pro jakýkoli záznam trasy. Přesto je člověk mile překvapený, kolik běžci užitečných údajů v ní najde. Do testu se mi sice dostala, ale jako tréninková pomůcka běžce neprošla. Na to je příliš ochuzená o běžci žádoucí funkce. Ze zajímavostí bych zmínil možnost připíchnutí obrázků k místu jejich pořízení či možnost uložení jakékoli poznámky k jakémukoli místu na trase. A grafické zobrazení rychlosti a nadmořské výšky by jí mohly závidět leckteré etablované běžecké speciálky.

 

Wahoo Fitness

 

Wahoo Fitness

 

Tato u nás naprosto nerozšířená aplikace si své místo v článku zaslouží svojí naprostou jednoduchostí. Nemá žádné webové rozhraní, žádnou komunitu, slouží pouze vám pro záznam vašich běhů. Ty zaznamenáte i bez datového připojení. Samozřejmě tím ztrácíte možnost nahlížet do mapových podkladů, ale trénink odběháte a ten se vám uloží. Jednotlivé běhy můžete analyzovat na přehledných grafech a vůbec celé rozhraní Wahoo Fitness je elegantně jednoduché. A když by na to přišlo, lze všechny běhy exportovat v některém z GPS formátů.

 

MapMyRun

 

MapMyRun

 

Desátá aplikace patří do rodiny Under Armour (kam od letošního února patří i Endomondo). Přiznám se, že jsem ji objevil až v průběhu testu a proto jsem s ní strávil nejméně času. Přesto se zdá, že nabízí podobné funkce, jako aplikace předchozí. Čekejte všudypřítomnou reklamu na Under Armour a na prémiové členství. Nečekejte širokou českou komunitu. Co považuji vyloženě za podvod, je, MapMyRun hádá počet kroků pouze na základě uběhnuté vzdálenosti, nikoli na základě údajů z akcelerometru. Počet je pak zcela nepravdivý a kadenci nemá smysl počítat. Kupodivu jsem ale objevil vychytávku, kterou jinde ne. Na webovém rozhraní aplikace si totiž můžete proletět z ptačího pohledu vámi uběhnutou trasu. Je k tomu využíván zásuvný modul Google Earth a působí to velmi efektně. Myslím, že by v tom mohli nalézt využití pořadatelé závodů, neboť „let trasou“ lze vložit do webové stránky.


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku