RECENZE VYBAVENÍ Běžecký textil

RECENZE ULTRALIGHT RUN SOCKS CEP – lehčí, chladivé a přitom extra silné

RECENZE ULTRALIGHT RUN SOCKS CEP – lehčí, chladivé a přitom extra silné

Otestovali jsme nový model kompresních podkolenek ULTRALIGHT RUN SOCKS od německé značky CEP. Využijete je pro lepší výkon v začínající běžecké sezóně?Údaje výrobce:

Materiál:60 % polyamid
25 % spandex
15 % polypropylen
Infocena: 1350 Kč
Dodává: MAXIS
Více info na www.cepsports.cz

 

Podkolenky ULTRALIGHT RUN SOCKS německé značky CEP jsou určeny především pro vytrvalostní běžce, ať už pro závod, náročný trénink nebo regenerační výklus. Použít je můžete i při tzv. "gaučové" regeneraci, pokud vám vyhovuje.

 


Vhodně zvolené složení materiáluVhodně zvolené složení materiálu

Podkolenky dobře drží tvar Podkolenky dobře drží tvar

Polstrovaná část na chodlechPolstrovaná část na chodidlech

 

Prohlédněte si další fotografie k článku...

 


 

Kvalita materiálu a bezešvá technologie jako největší přínos

Komprese je, jako i v ostatních předchozích modelech, odstupňovaná, a to tak, že největší je v oblasti kotníku a nejmenší přímo pod kolenem. Díky rovnoměrně rozloženému tlaku umožňuje dosahovat vyššího výkonu.

Čtěte také: recenze modelu CEP Outdoor Light Merino Socks.

Polstrovaná část podkolenky, sloužící ke zmírnění tlaku, je umístěna v oblasti kotníku a Achillovy šlachy, dále pak na nášlapných částech chodidla a v oblasti prstů. Výborným řešením je již známý "toe box", který se osvědčil již u předchozích modelů. Jeho hlavní funkcí je zabránit otlakům během výkonu. Tuto vychytávku ocení především vytrvalci, neboť při dlouhých trénincích a závodech často bojují s možností vzniku puchýřů.

I v tomto případě platí, že první dojem je ten nejdůležitější

První lehké proběhnutí v kompresních podkolenkách tohoto typu jsem úmyslně zvolil po závodním maratonu. Nohy byly po mém výkonu značně unaveny, takže pro regenerační běh asi nejideálnější volba či vlastně zkouška.

Už při navlékání, kdy jsem dodržoval dle návodu stanovený postup, jsem měl dojem, že vše jde nějak hladce. Jindy totiž s podkolenkami silově zápasím. Myslím, že právě extrémně tenký, lehký a prodyšný materiál je tou hlavní příčinou, proč to jde tak dobře. A také vidím další výrazné pozitivum - už první oblečení podkolenek je velmi příjemné.

Samotný regenerační běh trval asi 45 minut. Již v průběhu jsem se cítil příjemně. Podkolenky výborně drží rozbité a unavené svaly. Hlavní pocit úlevy ale přišel po doběhu. Komprese totiž pomáhá ke zlepšení krevního oběhu a odplavení odpadních látek, které se během výkonu ve svalech hromadí. Celkově tedy urychluje regenerační proces svalů.

 

Pohodlně drží i při běhu na silniciPohodlně drží i při běhu na silnici

Dlouhý běh ukázal většinu předností

Kompresní podkolenky jsou určeny pro dlouhé běhy či závody, jak výrobce sám uvádí. Dlouhý závod jsem neplánoval, ale trénink v délce 35 km v docela ostrém tempu však ano. Členitost terénu byla přiměřená včetně střídání dvou hlavních povrchů, silnice a lesní cesty. Takže podmínky pro test ideální.

Při běhu na silnici jsou nejvíce zatěžovány lýtkové svaly, a zvláště pak Achillova šlacha velmi trpí. Noha v botě dobře sedí. Nedochází k žádnému posunu podkolenky jak na straně paty, tak i v oblasti prstů. Díky anatomickému střihu je výtečně obepnuto celé lýtko, což podporuje funkci komprese maximálním možným způsobem. Při běhu v lesním porostu a v dosti členitém terénu je situace podobná jako na rovině. Náchylnost k případnému posunu velká, ve skutečnosti minimální. Asi dvakrát během běhu jsem si podkolenky upravoval, ale spíše to mělo smysl kontrolní než skutečnost, že k nějakému sesunu či posunu vůbec došlo.

Počasí v březnu bylo spíše studené, přesto se mi poštěstilo běžet při teplotě okolo 16 °C, kdy už přeci jen dochází k většímu pocení. V botě i na lýtku jsem cítil optimální teplo. Vlhkost byla velmi dobře odváděna zvláště díky použití polypropylenu, který neabsorbuje žádnou vlhkost do vláken. Jak dobře se běží, když nepociťujete chlad z vlhkých podkolenek, ale naopak příjemné teplo, tak to jistě ocení maratonci či ultra běžci.

Dnes je již samozřejmostí minimalizovat zápach, který pocením vzniká, takže díky antibakteriálním vlastnostem je i po této stránce vše v pořádku, tedy ke spokojenosti nás všech.

Osobní hodnocení

Při testu jsem se snažil o maximální objektivitu a pečlivě otestoval všechny ty výhodné vlastnosti, kterými výrobce argumentuje při doporučení, proč je daný model výhodný právě pro vás. Jak při dlouhém běhu (tréninkově 35 km), tak i při po závodním vyklusání (po maratonu) jsem měl dobrý pocit. Navíc i po několikátém vyprání (doporučuje se prát po každém použití) jsem nepociťoval, že by se nějak výrazně zhoršily vyzdvihované vlastnosti. Myslím, že vše bylo stále stejné. Osobně běhám všechny závody bez kompresních podkolenek, přesto na vyklusání a regenerační běhy si je beru, a to také doporučuji včetně testovaného modelu.

Zaujalo mě:
  • Tenký a lehký materiál
  • Bezešvá technologie
  • Anatomický střih a vzhled

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku