RECENZE VYBAVENÍ Běžecký textil

RECENZE Buff Pack Run Cap - extra lehká a větrající běžecká čepice

RECENZE Buff Pack Run Cap - extra lehká a větrající běžecká čepice

Novinkou od značky Buff, která se dosud soustředila především na výrobu multifunkčních šátků, je extra lehká čepička Buff Pack Run Cap. Zaujme především nízkou váhou a větráním v teplých podmínkách.Údaje výrobce:

Materiál:Fastwick Extra Plus
Hmotnost: 30 g
Barevné varianty: velká škála
Infocena: 769 Kč
Dodává: Buff
Více info na www.buff.cz

 

Firma Buff dosud byla známá především výrobou multifunkčních šátků. Letos ale přichází s novými produkty určenými hlavně běžcům.

 


Čepici je možné sbalit do malého uzlíčkuČepici je možné sbalit do malého uzlíčku

Boční panely jsou z vysoce prodyšné síťovinyBoční panely jsou z vysoce prodyšné síťoviny

Čepici můžete nosit i kšiltem dozaduČepici můžete nosit i kšiltem dozadu

 

Prohlédněte si další fotografie k recenzi...

 


 

Pack Run Cap je malá a velmi lehká čepička, která se zdálky může zdát jako obyčejná baseballka, ale opak je pravdou. Jedná se totiž dost hodně funkční čepici určenou na běh se vychytávkami navíc.

Možná jste dosud byli odpůrci čepic při běhání - často se vám pod nimi potí hlava, různě se posouvají a ve výsledku nikdy neplnily žádnou funkci. Buff Pack Run Cap vás možná stejně jako nás přesvědčí o opaku. Čepice váží pouhých 30 gramů, takže ji na hlavě téměř necítíte. Materiál je vysoce prodyšný a boční panely jsou ze síťoviny, která velmi rychle odvádí vlhkost a pot od těla. Horní panel, táhnoucí se po temeni hlavy, spolu s kšiltem jsou vyrobeny z vlákna s ochranným faktorem 50 proti slunečnímu záření.

Kromě jiného testování jsem v čepici strávil 7 hodin při přeběhu pouště Wahiba Sands v Ománu. V závěru, v poledním žáru, dosahovala teplota 38°C. Mohu dosvědčit, že větrání je obdivuhodné a pro pohyb na slunci a ve vedru je tato čepička obecně hodně dobrý pomocník, přitom díky nízké váze vás nijak nezatíží.

 

Kšilt lze jednoduše obrátit nahoruKšilt lze jednoduše obrátit nahoru

 

Čepice je velmi skladná a dá se sbalit do malinkého uzlíčku (viz obrázek).

Výrazné barvy a malý reflexní proužek na týlu navíc zajistí bezpečnost při nízké viditelnosti či za šera.

Je dobré, že i přes použitý ultralehký a větrající materiál se dá nastavovat kšilt. Můžete si ho zvednout, kdy potřebujete vidět do prudkého kopce, na který právě vybíháte nebo když chcete své soupeře na startu zmást tím, že vás budou podle vzhledu považovat za slaboduchého:) Pokud vám slunce pálí do zad, můžete si samozřejmě čepici otočit kšiltem dozadu a chránit si krk před spálením.

Pokud běháte nebo se jinak pohybujete v teplejších a slunečných podmínkách, je Buff Pack Run Cap určitě dobrý doplněk, který byste měli mít.

Zaujalo mě:
  • Extra nízká hmotnost
  • Totální větrání
  • Dá se zmačkat do ruličky

David Gladiš


Další informace:

 

Buff

Buff je španělský výrobce originálních multifunkčních bezešvých šátků ve tvaru tunelu. Šátky jsou vyrobeny z polyesterového vlákna, které je předurčuje na využití při různých sportovních aktivitách, ale i na běžné nošení. Všechny šátky Buff jsou vyrobené pro obojí - pro intenzivní sport (běh, cyklistika a další), horské túry, dobrodružné cesty, ale i pro každodenní nošení do školy a práce. Multifunkční šátek můžete nosit na různé způsoby: čelenka, čepice, kukla, šátek na krk, potítko, maska, pirát. Nově se začal Buff specializovat i na výrobu sportovních čepic.

 

Více informací o produktech najdete na www.buff.cz nebo www.buff.sk.


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku