Běžecký textil

Recenze bundy Marmot Minimalist

Recenze bundy Marmot Minimalist

 

Dámská Marmot Minimalist se snaží, jak název napovídá, o co nejmenší rozměry. Důvod je nasnadě, jedná se o záložní nepropro bundu, takže většinu času tráví v batohu a čeká na svou deštivou chvíli.Marmot Women‘s Minimalist Jacket

Dámská bunda do hor

Infocena: 4990 Kč

Dodává: Martin Rak

Marmot Minimalist, foto Zdeněk Hübst

Malým rozměrům a snadnému sbalení napomáhá materiál Gore-tex Paclite. Recenzovaná bunda velikosti L má hmotnost 406 g.

Marmot Minimalist, foto Zdeněk Hübst

Bunda má střízlivější střih, není tedy tolik vypasovaná a určením se může zdát spíše unisex. Ke kompenzaci menšího počtu dámských prvků střihu se ovšem sluší říci, že délka modelu velikosti L je opravdu dostatečná, až pod zadek. Zapínání bundy je na klasický kostěný YKK zip, překrytý vnější a pojištěný vnitřní légou, na spodu s jištěním na druk a u límce na suchý zip. Nechybí stahování spodního okraje, ale je k němu třeba použít obě ruce, což je docela škoda. Dvě kapsy na zip jsou na boku kryté chlopní pojištěnou ještě klasickým suchým zipem, což je trochu nešťastné řešení. Sucháč zachytává rukávy funkčního oblečení, pokud jen trochu vykukují zpod rukávu bundy, nebo flísové rukavice. Kapsy jsou kompletně nepromokavé a velmi objemné, nicméně velká část je nad vstupním zipem až pod prsa uživatelky, což je trochu nepraktické a velký prostor kapsy se nevyužívá. Napomohlo by posunutí zipu o něco výš.

Marmot Minimalist, foto Zdeněk Hübst

Marmot Minimalist, foto Zdeněk Hübst

Odvětrání je umístěné v podpaží a řešené YKK zipem, opět s vnější a vnitřní chlopní, která však v tomto případě trochu brání snadnému ovládání. Kapuce je povedená s jednoruční regulací obvodu. Konce pruženky jsou správně zavedeny dovnitř, aby ve větru nešvihaly do obličeje, ale pro stažení kapuce je nutné trochu rozepnout u krku hlavní zip. Předozadní regulace je řešena kratším suchým zipem v kombinaci s pruženkou, stahujícím kapuci na bocích dozadu kolem hlavy. Regulace obvodu rukávů je na suchý zip. Bunda je na výběr hned v několika barvách, a to ve vínové, červené, černé, dvou odstínech modré a dvou odstínech zelené.

Marmot Minimalist, foto Zdeněk Hübst

Marmot Minimalist, foto Zdeněk Hübst

Hlavní doménou bundy Minimalist bude turistika v pochmurném počasí, kterého jsme si v průběhu jara při zkoušení a testování docela užili. Můžeme pochválit, že i přes chlopně na veškerých zipech je jejich chod poměrně hladký, bunda příliš při pohybu nešustí a při relativně nízké hmotnosti působí bytelným dojmem.

Co se nám líbí
Pevnější materiál
Malé rozměry po sbalení
Nabídka sedmi barev
Recenze vyšla v magazínu Svět outdooru 3/2013

Diskuse

Díky za recenzi, ale pokud má bunda trávit většinu času v batohu neškodila by fotka ve sbaleném stavu s něčím pro porovnání velikosti.
A ten sucháč v kapsách myslí Marmot vážně?
Zdeněk
Zdeněk
Dá se sbalit do větší ledvinky.
A sucháče myslí vážně.
Michal
Michal
400g se mi na "minimalistickou" a "záložní" bundu zdá hodně, ale pokud někomu vyhovuje, proč ne.
Tuto bundu mám asi 3 roky a sucháč jsem odpáral asi po měsíci. Nevyhovují u ní osobně dvě věci. 1.Kapuce je opravdu minimalistická, zejména na výšku, pro lidi s dlouhým krkem opravdu utrpení. 2.Postraní kapsy mají klopy (chlopně) umístěné tak, že pokud jedete za deště na kole, nebo jste z nejakého jiného důvodu v předklonu, tak v nich spolehlivě vše utopíte. Je třeba zdůraznit, že bunda je spíše městského než technického střihu. Opravdu má testovaný model stahování kapuce pruženkou a ještě sucháčem? Moje verze má totiž jen sucháč a to je nedostatečně spolehlivé. Vrchní materiál i vnitřní zátěr je opravdu odolný, bunda stále vypadá jako nová.
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku