Běžecký textil

Recenze ponožek Nanosilver

Recenze ponožek Nanosilver

Pro vyzkoušení se nám dostaly na nohy tři typy ponožek Nanosilver. Už název napovídá, že v jejich úpletu je obsaženo stříbro, které by mělo zabraňovat vzniku bakterií a eliminovat zápach.Trekingové, sportovní a bikové ponožky Nanosilver

Ponožky pro každý den i volný čas

Infocena: 249 Kč, 185 Kč, 195 Kč

Dodává: NanoTrade


Pod značkou Nanosilver najdete ponožky pro různé druhy použití, které mají pochopitelně odlišné složení a střih.

Trekingové ponožky jsem měl k vyzkoušení já a používal jsem je při turistice. Mají silnější paty a špičky, slabší materiál pod klenbou a na holeni, v horní části jsou pak zakončeny pohodlným lemem. Jejich složení je: 22 % polyester se stříbrem, 60 % bavlna, 16 % polyamid a 2 % elastan. Sportovní ponožky měla k dispozici přítelkyně, jedná se o tenčí turistické ponožky se zesílením celého chodidla. Materiálově působí příjemně. Jsou tvořené ze 30 % polyesterem se stříbrem, z 55 % biobavlnou a z 15 % elastanem. Bikové ponožky používala přítelkyně pro každodenní nošení, na kolo i turistiku. Jedná se o lehké a snížené ponožky, s odlehčeným nártem pro odvětrávání. Složení „biků“ je 12 % polyester se stříbrem, 53 % Coolmax, 20 % polyamid, 11 % polyester a 4 % elastan.

ponožky Nanosilver, foto Zdeněk Hübst

Uvedené typy ponožek, které  jsme používali, hodnotíme jako příjemné na nošení, u typů s obsahem bavlny (sportovní, trekkingové) je  potřeba počítat logicky s nižší mírou odvodu potu než u bikových ponožek. Jako vhodné použití vidíme při turistice či k běžnému nošení v chladnějších dnech. Odolnost proti zápachu prověří délka nošení bez možnosti praní, a hlavně nohy každého uživatele. Vzhledem ke krátkodobému vyzkoušení pro recenzi jsme účinek stříbra nemohli objektivně zhodnotit. Výrobce uvádí, že nanočástice stříbra mají antibiotický a fungicidní účinek, důsledkem toho by mělo být nejen zmírnění zápachu, ale i omezení vzniku plísní, což ocení jistě každý uživatel, ale cestovatel zejména. Také odolnost a sklon ke žmolkování prověří až delší používání.

 

Co se nám líbí:
Příjemný materiál

Recenze vyšla v magazínu Svět outdooru 3/2013


Diskuse

Borek
Borek
Trochu škoda, že v "recenzi" ponožek se stříbrem nebyla vyzkoušena praktická výhoda obsaženého stříbra. Přimlouval bych se za články s nenulovou informační hodnotou.
Petra
Petra
Souhlasím, trošku škoda, že se Svět outdooru vydal tímto směrem, kdy recenze jsou pouze reklamním sdělením, že daný výrobek existuje...
Mám taky tyhle ponožky od Nanosilver. Zkoušel jsem, jak funguje to, že nejsou cítit po zapocení. Celé léto jsem je "jako čuně" bez praní používal do bruslí a žádné pachy. Pak jsem je dva týdny zpět použil na takový víkendový trek po Jeseníkách a taky dobrý. Noha suchá, pot odveden a doma nebo i ve stanu po zutí bez zápachu.

Je fakt, že recenze mohla být poctivější, ale co už, já si otestoval sám a myslím, že celkem poctivě a jsem spokojenej.
kitty
kitty
Ahoj,
ponožky mám a chodím v nich běhat, 5-6x týdně a po tuto dobu bez problému vydrží a nepáchnou... Takže vcelku spokojenost.
Kitty
Mata
Mata
Jedna rádoby "recenze" za celý týden??? Koukám že se Světem outdooru to jde hodně z kopce :o(
Zdravím,

Za celou redakci Světa Outdooru se omlouvám za to, že během týdne nepřibyl již další článek. Potěšující zpráva pro vás však může být ta, že každou chvíli bude v oběhu letošní 4. tištěný Svět outdooru. Řadu produktů, o nichž si budete moci přečíst recenze nadále testujeme a tak se můžete těšit na více testů na webu, než tomu bylo doposud.

Přeji pěkný a slunečný víkend!
Karel
Karel
Mě se zdají fakt skvělé..
ACR
ACR

Nosím jenom Nanosilver. Jsou prostě příjemný. Dřívější vydržely fakt hodně. Teď se mi u posledních celkem rychle vysypaly paty.

Jirka
Jirka

Kvalita byla ucházející, poslední dva roky jde dolů a cena nahoru. Ve stejné serii jsem kupoval i boxerky, ty vydržely výrazně míň. Hledám nějakou stabilní značku, ce se nesnaží "optimalizovat náklady"


Jirka

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku