BĚŽECKÉ TRASY

Krušné hory: běžecká trasa přes Komárku na Bouřňák

Hřebenovka v srdci Krušných hor, kterou si dle libosti můžete prodloužit či zkrátit. Tato trasa zahrnuje i nástup z Krupky.Základní parametry běžecké trasy

Turistický region: Krušné hory a Podkrušnohoří

Kraj: Ústecký

Délka trasy (km): 33.272

Převýšení (m): 1042

Povrch: Převážně terénní

Je trasa něčím speciální? Horská trasa

Popis běžecké trasy

Trasa začíná v Krupce u zříceniny hradu Krupka (ten sám stojí za shlédnutí). Dále poběžíte po zelené až na hřeben - jedná se o stoupání s občasnými vyhlídkami, jinak lesní cesty. Po vyběhnutí na hřeben pak přijdou za hezkého počasí úchvatné výhledy. Na Komáří Vížce je možné se dát občerstvení a opět si užít výhledy. Z Komáří Vížky pak vede turistická značka v zimě součást Krušnohorské magistrály. Příjemná zpevněná cesta, výhledy. Cestou je možné si odběhnout na vrchol Bouřňák. Ostatní mohou doběhnout přímo do Mikulova, odkud se autobusem dostanou zpět do Krupky.

Fotografie z běžecké trasy

 

Autorem trasy je Michaela Kofrová


Hodnocení běžecké trasy
Průměr
4.00
Celkem hodnotilo trasu 1 běžců
Zaběhnuté časy na trase (od nejrychlejšího)
Běžec Celkový čas Datum Tempo (min/km) Poznámky
Přidej svůj zaběhnutý čas:

Diskuse

Luci
Luci
Trasu před Cínovcem doporučuji upravit - nesbíhat po červené turistické na silnici, ale pokračovat lesem kudy vedla červená dříve. Tedy po trase lyžařské magistrály. Cesta je mnohem lepší, všichni místní turisté / MTB cyklisté ji stále používají místo té po silnici. http://mapy.cz/s/luyn Připravíte se tak sice o možnost letního koupání v rybníce, ale trasa je pak určitě hezčí a vyhne se nepříjemné silnici a probíhání Cínovcem. A nemusíte se bát, že se na ní ztratíte, je značená běžkařským značením - tyče s kilometrovníky okruhu z Komárky.
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku