BĚŽECKÉ TRASY

Beskydy: běžecká trasa přes Veřovické vrchy

Hřebenovka přes Krátkou a Trojačku, která nadchne krásnými výhledy i převýšením.Základní parametry běžecké trasy

Turistický region: Beskydy - Valašsko

Kraj: Moravskoslezský

Délka trasy (km): 19.964

Převýšení (m): 944

Povrch: Přírodní terén (kros)

Je trasa něčím speciální? Hřebenovka

Popis běžecké trasy

Tato trasa začíná v části Beskyd, která je trochu opomíjena. Veřovické vrchy zahrnují Trojačku, Huštýn a oba Javorníky. Jedná se o členitý hřeben, v celkovém součtu s pořádným převýšením, a krásnou přírodou.

Začneme v obci Hostašovice, kam můžeme přijet vlakem z Veřovic (kde se dá u nádraží nechat auto). Od začátku nás vede červená značka - přes hřeben Trojačku a dále Huštýn, vrcholy Krátká a Dlouhá s pěkným výhledem. Po seběhu pod Kamenárku následuje stoupání k prameni Jíčinky a k rozcestí Malý Javorník - přibližně 1 kilometr pod nejvyšším místem trasy - Velkým Javorníkem (918m), odkud jsou krásné výhledy i díky nově postavené rozhledně. (Dřevěná rozhledna byla postavena v roce 2013. Podoba věže vychází z místní valašské architektury. Devítipatrová konstrukce je vysoká 26 metrů. Z nejvyššího ochozu je možné se kochat výhledem na vrcholky Beskyd, Jeseníků nebo Malé Fatry. Rozhledna je celoročně volně přístupná.) V místě je též stará turistická chata s pravou horskou atmosférou.

Následuje prudší seběh po modré značce na rozcestí Padolí, kudy protéká říčka Jičínka. Závěrečná část do Veřovic je po žluté značce, po asfaltce, dovede nás k nádraží, parkovišti i místní hospůdce.

Fotografie z běžecké trasy

FotografieFotografie

 

Autor fotografií je Radmila Antošová

Autorem trasy je Radmila Antošová


Hodnocení běžecké trasy
Průměr
4.67
Celkem hodnotilo trasu 6 běžců
Zaběhnuté časy na trase (od nejrychlejšího)
Běžec Celkový čas Datum Tempo (min/km) Poznámky
Přidej svůj zaběhnutý čas:

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku