BĚŽECKÉ TRASY

Tábor: běžecká trasa kolem Lužnice

Okruh vede údolím Lužnice pod městem Tábor, dýchne na vás historie města, ale především si užijete řeku a okolní lesy.Základní parametry běžecké trasy

Turistický region: Jižní Čechy

Kraj: Jihočeský

Délka trasy (km): 20.87

Převýšení (m): 508

Povrch: Přírodní terén (kros)

Popis běžecké trasy

Bechyňská brána a věž Kotnov (start a cíl) - dominantu nejstarší dochované architektonické památky v Táboře představuje z daleka viditelná věž Kotnov, nazývaná podle bájného zakladatele hradu.

Poutní místo Klokoty jsou dnes předměstí města Tábora. Leží na jeho západním okraji asi 2 km od centra vysoko nad údolím řeky Lužnice.

Lesní restaurace Harrachovka je atraktivním místem k odpočinku a občerstvení v příjemném prostředí restaurace a malebného údolí řeky Lužnice.

Údolí řeky Lužnice je zařazeno do soustavy Natura 2000 – celou dobu vás bude provázet oblast vyhlášena jako Evropsky významná lokalita (EVL). Údolí Lužnice pod Táborem je úzké, místy až kaňonovitého charakteru. Je převážně zalesněné, s poměrně přirozenou skladbou porostů.

Matoušovský mlýn - původně dvorcový statek s excentricky, u náhonu situovanou, dodnes dochovanou budovou mlýnice.

Zřícenina hradu Příběnice - mimořádně rozsáhlý hrad Příběnice patřil k nejimpozantnějším hradním stavbám středověkých Čech. Jeho dochované zbytky ještě dnes dokládají, jak bohatý a mocný musel být jeho zakladatel – jihočeský rod Rožmberků.

Pozůstatky hradu Příběničky - nevelký hrad Příběničky náležel k příslušenství impozantního hradu Příběnic, stojícího na protějším břehu řeky Lužnice nedaleko Tábora.

Mohylové pohřebiště - v lese zvaném Kukle, vysoko nad hladinou Lužnice se nalézá velice zajímavé, prastaré a tajemné místo - rozsáhlé mohylové pohřebiště. Dnes patrně největší zachovalé mohylové pohřebiště v Čechách o téměř stovce mohyl v pravidelných západovýchodních řadách.

Lom U Lhotky - lom je stěnový, rozfáraný a otevřený etážemi o maximální výšce 17metrů, těžená hornina – syenit (hrubozrnný hlubinný magmatit (vyvřelá hornina) intermediálního složení).

Naučná stezka Pintovka (délka 6,5km) prochází stejnojmenným lesoparkem, její zaměření je přírodovědné a lesnické. Na řadě míst jsou velmi pěkné výhledy do údolí Lužnice.

Pramen svaté Eleonory je považován za mírně radioaktivní a má díky tomu příznivé účinky na kosti a klouby. 

Fotografie z běžecké trasy

FotografieFotografie

FotografieFotografie

 

Autor fotografií je Karel Královec

Autorem trasy je Petra Královcová


Hodnocení běžecké trasy
Průměr
4.00
Celkem hodnotilo trasu 1 běžců
Zaběhnuté časy na trase (od nejrychlejšího)
Běžec Celkový čas Datum Tempo (min/km) Poznámky
Přidej svůj zaběhnutý čas:
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku