BĚŽECKÉ TRASY

Šumava: běžecká trasa přes lesy a kolem řeky VydryZákladní parametry běžecké trasy

Turistický region: Šumava

Kraj: Plzeňský

Délka trasy (km): 14.023

Převýšení (m): 438

Povrch: Převážně terénní

Je trasa něčím speciální? Horská trasa

Popis běžecké trasy

Zaručeně pestrá a malebná trasa, která ve své druhé části vede podél jedné z našich nejkrásnějších řek - řeky Vydry. Začneme v autokempu Antýgl http://www.sumavanet.cz/antygl/, kde se dá zaparkovat, případně dojet autobusem.

Po silnici dojdeme  k Infocentru (+ další parkoviště) Rokyta, pokračujeme dál a podle místních značek " Klostermannova stezka". Pozvolna stoupáme krásnou, starou lesní cestou směr Srní. Ještě před Srním se připojíme ke žluté turistické značce a dále už se orientujeme podle tohoto značení. V Srní je několik možností doplnit zásoby, je zde Infocentrum a pěkný rozhled http://www.turistika.cz/mista/turisticke-rozcesti-srni Modrá značka nás dovede na Čeňkovu pilu http://www.hajovnacenkovapila.cz/index.html - místo soutoku řeky Vydry a Křemelné, dále po proudu se pak mění na řeku Otavu.

My ale pokračujeme podél Vydry proti proudu, takže stále mírně do kopce. Zde je škoda spěchat a nevychutnat si to zvláštní kouzlo horské řeky. Mineme Turnerovu chatu, kvůli vysokým cenám nedoporučuji a pokračujeme ke Klostermannovu mostu http://www.sumava.cz/objekt_az/6585-klostermannuv-most-vydra/ Odsud nám zbývají už jen necelé 2km do konce našeho šumavského okruhu.

Fotografie z běžecké trasy

FotografieFotografie

FotografieFotografie

 

Autor fotografií je Radomila Antošová

Autorem trasy je Radomila Antošová


Hodnocení běžecké trasy
Průměr
4.00
Celkem hodnotilo trasu 2 běžců
Zaběhnuté časy na trase (od nejrychlejšího)
Běžec Celkový čas Datum Tempo (min/km) Poznámky
Přidej svůj zaběhnutý čas:
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku