BĚŽECKÉ TRASY

Beskydy - Valašsko: běžecká trasa na Lysou horu přes Malenovický kotel

Běžet na Lysou se dá "jednoduše" nahoru a dolů, tato delší trasa nám kromě zdolání nejvyššího vrcholu Beskyd - královny Lysé hory (1323m) - umožní poznat také klidnější a méně navštěvovanou oblast Malenovického kotle, s využitím cyklo-běžkařské trasy.Základní parametry běžecké trasy

Turistický region: Beskydy - Valašsko

Kraj: Moravskoslezský

Délka trasy (km): 19.591

Převýšení (m): 925

Povrch: Převážně terénní

Je trasa něčím speciální? Horská trasa

Popis běžecké trasy

Začátek je v Malenovicích na parkovišti u restaurace Rajská bouda (jezdí sem i bus z Frýdlantu). Žlutá značka vede nejdříve po asfaltce, později stoupá terénem kolem známé hospůdky U Veličků http://www.turistika.cz/mista/u-velicku až na turistické rozcestí Lukšinec, kde se připojí červená z Ostravice (ve volných dnech frekventovaná).

Na vrcholu Lysé http://www.turistika.cz/mista/lysa-hora je při dobrých podmínkách jedinečný rozhled, kromě výhledu na beskydské vrchy nad frenštátskou kotlinou je vždy silný zážitek vidět slovenské hory - Malá a Velká Fatra, Roháče a při výjimečné viditelnosti i vrcholky V.Tater. Dolů nás zpočátku opět povede červená (směr Visalaje), na rozcestníku Zimný uhneme širší cestou doleva a pokračujeme už podle cyklo-běžkařského značení směr Ivančena. Čeká nás táhlý, pozvolný seběh, míst zvlněný až na Ivančenu. http://www.turistika.cz/mista/ivancena

Odsud nás dovede modrá a později zelená značka (odbočka doleva) k hotelu P.Bezruč, od kterého můžeme pokračovat dál po zelené a potom žluté značce, kterou jsme na začátku trasy stoupali nahoru. Doběhneme zpět na Malenovické parkoviště. Druhá a orientačně jednodušší možnost je běžet od hotelu P.B. dolů po silnici, která nás též dovede na parkoviště - jen je třeba počítat s auty. Připomenu, že i v létě se dá v těchto horách zažít drsné počasí, je dobré s tím počítat.

Fotografie z běžecké trasy

FotografieFotografie

FotografieFotografie

 

Autor fotografií je Radmila Antošová

Autorem trasy je Radmila Antošová


Hodnocení běžecké trasy
Průměr
0.00
Celkem hodnotilo trasu 0 běžců
Zaběhnuté časy na trase (od nejrychlejšího)
Běžec Celkový čas Datum Tempo (min/km) Poznámky
Přidej svůj zaběhnutý čas:
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku