BĚŽECKÉ TRASY

Běžecká trasa přes Vsetínské vrchy

Lahůdková hřebenová trasa s výběhem na Vysokou (1024m) - nejvyšší vrchol Vsetínských vrchů.Základní parametry běžecké trasy

Turistický region: Beskydy - Valašsko

Kraj: Zlínský

Délka trasy (km): 24.556

Převýšení (m): 799

Povrch: Přírodní terén (kros)

Je trasa něčím speciální? Hřebenovka

Popis běžecké trasy

Trasa začíná v sedle Třeštík: Je zde stará turistická chata stejného jména a kromě auta sem můžeme dojet i autobusem. Celá trasa vede po červené značce, začátek je stoupavý, však poběžíme na Vysokou (1024m), nejvyšší vrchol Vsetínských vrchů. Dorazíme tam více jak po 2km, předtím máme možnost vidět i pramen Rožnovské Bečvy, pokud u rozcestníčku s označením sestoupíme vpravo pár metrů dolů ze svahu a pak se vrátíme zpět na cestu. Po seběhu z vrchu Vysoké před sebou máme přepychovou, mírně zvlněnou hřebenovku, často s otevřeným prostorem a nádhernými rozhledy. Kdo vyhledává pohyb v horách i proto, aby alespoň na chvíli zmizel z civilizace a mohl se nerušeně kochat přírodou, je na pravém místě. Na tuto trasu doporučuji vyrazit v pěkném počasí, tu by opravdu byla škoda přijít o ten rozhled. Na jedné straně se otevírá část Moravskoslezských Beskyd s Lysou horou, Kněhyní, Tanečnicí, Radhoštěm… a na straně druhé vidíme hřeben Javorníků tvořících hranici se Slovenskem. V lokalitě Benešky - rozcestí, přes které poběžíme, je dobré na chvíli zpomalit a užívat si tu nádheru kolem sebe. Po větší turistické křižovatce pod Kotlovou (stále se držíme červené značky) máme před sebou menší stoupání, blížíme se k Soláni. Skutečný vrch (860m) je nedaleko, kousek nad naší značenou cestou, vede k němu odbočka. Pokud je čas a chuť, stojí to za to cestu o pár metrů prodloužit a na vrchol si vyběhnout - otevře se nám další nádherný pohled na krajinu, z které je cítit klid.

Odsud nás čeká pozvolný seběh a rovinka, zpevněná cesta, asfaltka do sedla Soláň ke zvoničce, která je zároveň výtvarným a informačním centrem. Horský hotel Čarták, kde bývá nebezpečně dobrý výběr valašských lahůdek. Pravé místo na pauzu, občerstvení a opět výhledy. Jsme v polovině cesty, takže hurá zpět. A nezapomeňme, že cca 2km před Třeštíkem opět poběžíme přes vrchol Vysoká.

Fotografie z běžecké trasy

FotografieFotografie

FotografieFotografie

 

Autor fotografií je Radomila Antošová

Autorem trasy je Radomila Antošová


Hodnocení běžecké trasy
Průměr
4.00
Celkem hodnotilo trasu 2 běžců
Zaběhnuté časy na trase (od nejrychlejšího)
Běžec Celkový čas Datum Tempo (min/km) Poznámky
Přidej svůj zaběhnutý čas:
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku