BĚŽECKÉ TRASY

Domažlice: běžecká trasa v chodských lesích

Domažlice: běžecká trasa v chodských lesích

Trasa pro všechny, kdo mají pohostinnou babičku v Domažlicích a chtějí během tradiční gastro-návštěvy alespoň na hodinku až dvě (záleží na výkonu a schopnosti orientace běžce) ulevit svému zažívacímu traktu.Základní parametry běžecké trasy

Turistický region: Český les

Kraj: Plzeňský

Délka trasy (km): 13.596

Převýšení (m): 299

Povrch: Převážně terénní

Popis běžecké trasy

Asfaltový začátek (nová cyklostezka) vám zpříjemní říčka Zubřina, na níž bylo město Domažlice, původně jako trhová osada, v 10. stol. založeno.

Zhruba po 4 km budete křížit koleje přes nový dřevěný most, rozhodně si zde nezapomeňte, prohlédnou nový unikátní akvadukt Na Hadrovci, který zde byl v září 2012 otevřen.  Je jedinou stavbou svého druhu v ČR, nikde jinde totiž voda neteče nad železniční tratí. Dále se vydáte cca 300 m podél železniční trati a na rozcestí „Havlovice – žst.“ se dáte po zelené do leva, musíte opět překřížit koleje, tak pozor na vlak!

Odtud již poběžíte po zelené velmi pestrým, smíšeným lesem až k přírodnímu koupališti Babylon. V letních měsících se zde určitě budete moci občerstvit anebo můžete rovnou skočit do rybníka:-) Od Babylonu vystoupáte po červené opět do lesa (Přírodní park Český les) a pak vás čeká pro změnu klesání až k soustavě rybníků (Strakovský a Zelenovský rybník) a tajemných mokřadů, odtud vystoupáte k rozcestí „Dmout – bývalá hájovna“ - zde se dáte vlevo a vyměníte barvu za zelenou. Pak už vás bude čekat jen pohodový terén, zvlněná krajina, sady a krásné výhledy.

Od Vavřinečku seběhnete zhruba 800 m po zelené, a pak se dáte druhou lesní pěšinou vlevo, ta vás dovede opět zpátky do Domažlic.

Fotografie z běžecké trasy

FotografieFotografie

FotografieFotografie

 

Autor fotografií je Karel Královec

Autorem trasy je Petra Královcová


Hodnocení běžecké trasy
Průměr
4.00
Celkem hodnotilo trasu 1 běžců
Zaběhnuté časy na trase (od nejrychlejšího)
Běžec Celkový čas Datum Tempo (min/km) Poznámky
Přidej svůj zaběhnutý čas:
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku