BĚŽECKÉ TRASY

Mosty u Jablunkova: běžecká trasa na hranici mezi CHKO Beskydy a CHKO Kysuce

Náročnější stoupání na začátku trasy po několika kilometrech střídá příjemná hřebenovka, trasa vede po lesních cestách a měří něco málo přes 20km, velkou částí vede po hranici mezi Českou a Slovenskou republikou a na hranici mezi CHKO Beskydy a CHKO Kysuce.Základní parametry běžecké trasy

Turistický region: Beskydy - Valašsko

Kraj: Moravskoslezský

Délka trasy (km): 20.149

Převýšení (m): 918

Povrch: Přírodní terén (kros)

Je trasa něčím speciální? Hřebenovka

Popis běžecké trasy

Tato trasa začíná v Mostech u Jablunkova, které jsou dobře dostupné vlakem z Ostravy i Frýdku-Místku (cesta trvá méně než 1,5hod).

V Mostech u Jablunkova hned u nádraží nastoupíte na červenou turistickou značku, která vás dovede až na Bílý Kříž. Po cestě můžete navštívit rozhlednu Tetřev (http://rozhlednatetrev.cz/pages/cz/uvod.php). Trasa nejprve stoupá na Velký Polom (1 067 m n. m.) a poté vede po hřebeni přes Muřinkový vrch, Burkův vrch, Malý Polom, Polomku až na Bílý Kříž. Na Bílém Kříži je možnost občerstvení. Asi 2km od Bílého kříže po modré turistické značce z kopce dolů dojdete na Visalaje, odkud se MHD pohodlně dostanete zpět do Frýdku-Místku.

Fotografie z běžecké trasy

FotografieFotografie

FotografieFotografie

FotografieFotografie

FotografieFotografie

 

Autor fotografií je Michala Klasová

Autorem trasy je Michala Klasová


Hodnocení běžecké trasy
Průměr
4.33
Celkem hodnotilo trasu 3 běžců
Zaběhnuté časy na trase (od nejrychlejšího)
Běžec Celkový čas Datum Tempo (min/km) Poznámky
Přidej svůj zaběhnutý čas:

Diskuse

Petr H.
Petr H.

Trasa je to moc pěkná , jen je třeba počítat , že za Muřinkovým vrchem vede trasa asi přes 4prameniště tak je tam dost bahna (ale aspoň je ten běh zajimavější a na konci bahna postavi  i odpočivadlo a u něj je studánka) Doběh na Bílý kříž je opravdu krásný výhledy na obě strany stojí za to . Petr

Rasťo D.
Rasťo D.

Za zmienku stojí, že na Bielom Kríži nemusíte končiť , ale pokračovať ďalej podľa smeru ktorý vám vyhovuje. Napr. cez Konečnú smerom na Chatu Kmínek, Bumbálku, zo sedla Konečná na Turzovku , alebo smerom do Beskýd. ....... pokračovanie smerom na chatu Kmínek nestráca na pôvabe trasy. & trasa ide často lesom, čo je výhoda hlavne pri horkých letných dňoch. Výhľady sú skôr občasné, ale ak prídu, určite stoja za to!


Rasťo

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku