BĚŽECKÉ TRASY

Jizerské hory: běžecká trasa z obce Josefův Důl

Běh krásnou oblastí náhorních planin a vřesovišť v Jizerských horách je parádní záležitostí.Základní parametry běžecké trasy

Turistický region: Jizerské hory

Kraj: Liberecký

Délka trasy (km): 18.97

Převýšení (m): 537

Povrch: Převážně terénní

Je trasa něčím speciální? Horská trasa

Popis běžecké trasy

Start i cíl je v Josefově Dole, kam se dá přicestovat i vlakem, nebo busem. Na začátku se držíme zelené turistické značky směr Peklo (hájovna) a odsud pokračujeme dále po červené. Doběhneme k rozcestí Pod Jizerou - kdo si chce trasu vylepšit, může odbočit po žluté značce na nedaleký vrchol  Jizery (odbočka 1km, výškový rozdíl cca 150 m) (Jizera -1122 m - 2. nejvyšší vrchol Jizerských hor na české straně). Na vrcholu je skalisko s upravenou vyhlídkou, z níž je nádherný kruhový rozhled na okolní hory, včetně nejvyššího Smrku (http://www.turistika.cz/mista/jizera).

Po návratu na červenou značku nás čeká seběh do Smědavy, je zde stejnojmenná chata, kde je možné doplnit zásoby. Jsme zhruba v půlce trasy. Pokračujeme po zelené značce, trasa má pohodový mírně zvlněný profil a následuje klesání k horské samotě Mariánskohorské boudy. Krásný běžecký výlet ukončíme 3 km seběhem do Josefova Dolu.

Fotografie z běžecké trasy

 

Autorem trasy je Radomila Antošová


Hodnocení běžecké trasy
Průměr
0.00
Celkem hodnotilo trasu 0 běžců
Zaběhnuté časy na trase (od nejrychlejšího)
Běžec Celkový čas Datum Tempo (min/km) Poznámky
Přidej svůj zaběhnutý čas:
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku