BĚŽECKÉ TRASY

Šumava: běžecká trasa z horské obce Prášily

Krásná trasa, začínající a končící v horské obci Prášily nás zavede na vrchol Poledník a Prášilskému jezeru (17km /570m).Základní parametry běžecké trasy

Turistický region: Šumava

Kraj: Plzeňský

Délka trasy (km): 17.482

Převýšení (m): 559

Povrch: Převážně terénní

Je trasa něčím speciální? Výběh na vrchol

Popis běžecké trasy

Na trasu se vydáváme z obce Prášily (880m n.m.) http://www.sumavanet.cz/prasily/ a pokračuje po červené značce přes rozcestí Frantův most, kde se připojíme k zelené turistické značce.

Stále stoupáme, cesta nás dovede na rozcestí opět s červenou značkou. Vrchol Poledníku - zhruba v polovině naší trasy- je svými 1315m n.m. přirozenou dominantou této oblasti. http://www.sumavanet.cz/prasily/okoli.asp Přímo k vrcholu s rozhlednou vede odbočka, kterou se pak na rozcestí vrátíme zpět. Za dobrého počasí je škoda rozhlednu vynechat, nabízí se nádherný výhled na Šumavu a Bavorský les, při dobré viditelnosti i na alpské vrcholy. Navíc je zde k dispozici malé občerstvení, dá se doplnit pití apod.

Pokračujeme seběhem z Poledníku nyní už stále po červené značce, jen před Prášilským jezerem nás čeká menší stoupání (jezero je ve výšce 1080m). A odsud Jezerní cestou pozvolna klesáme zpět až do Prášil. (Dojet sem se dá kromě auta též autobusem a v sezóně Ekobusem.)

Fotografie z běžecké trasy

 

Autorem trasy je Radomila Antošová


Hodnocení běžecké trasy
Průměr
4.33
Celkem hodnotilo trasu 3 běžců
Zaběhnuté časy na trase (od nejrychlejšího)
Běžec Celkový čas Datum Tempo (min/km) Poznámky
Přidej svůj zaběhnutý čas:
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku