BĚŽECKÉ TRASY

Žďárské vrchy: běžecká trasa z Nového Města na Moravě

Tato okruhová trasa Vás zavede přímo do srdce Žďárských vrchů. Na necelých 30 kilometrech proběhnete nejkrásnějšími vesnicemi na Vysočině (Fryšava, Tři Studně), zdoláte Brožovu skalku či Devět skal a jako bonus navštívíte proslulý biatlonový areál u hotelu Skihotel.Základní parametry běžecké trasy

Turistický region: Vysočina

Kraj: Vysočina

Délka trasy (km): 29.798

Převýšení (m): 586

Povrch: Přírodní terén (kros)

Je trasa něčím speciální? Horská trasa

Popis běžecké trasy

Jedná se o běhatelné cesty, zpevněné cestičky, technicky náročnější je například úsek mezi Žákovou horou a Devíti skalami. Asfalt pouze u nutných přeběhů.

Trasa - průchozí body: Skihotel - Bílá skála - Vlachovice - Tři Studně - Brožova skalka - Žákova hora (rozcestí) - Devět skal (rozcestí) - Fryšavské hájenky - Fryšava - Medlov - Skihotel

Ze Skihotelu se vydáte prudkým stoupáním na Bílou skálu a přes Vlachovice a rybník Sykovec vyběhnete v krásné vesnici Tři Studně. Poté budete následovat modrou turistickou značku krásnými přírodními traily kolem Brožovy skalky až na Fryšavský kopec. Následně vás čeká krátký úsek po zelené pod Žákovu horu. Následující úsek mezi Žákovicí a Devíti skalami je jeden z nejkrásnějších. Z Devíti skal už to bude zpět přes Fryšavské hájenky a Medlov utíkat samo. Okruh zakončíte opět pod tribunami v biatlonovém areálu na Skihotelu.

Možnost rozšíření: u rozcestí pod Žákovicí i pod Devíti skalami si můžete trasu prodloužit výstupem na samotné vrcholy (vždy cca 1-2 km navíc).

Fotografie z běžecké trasy

FotografieFotografie

FotografieFotografie

 

Autor fotografií je Vojtěch Bořil

Autorem trasy je Vojtěch Bořil


Hodnocení běžecké trasy
Průměr
0.00
Celkem hodnotilo trasu 0 běžců
Zaběhnuté časy na trase (od nejrychlejšího)
Běžec Celkový čas Datum Tempo (min/km) Poznámky
Přidej svůj zaběhnutý čas:
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku