BĚŽECKÉ TRASY

Praha: běžecká trasa kolem Botiče až do Průhonic

Pohodová trasa kolem meandrů Botiče, Hostivařské přehrady až k Průhonickému parku.Základní parametry běžecké trasy

Turistický region: Praha

Kraj: Praha

Délka trasy (km): 12.108

Převýšení (m): 169

Povrch: Převážně terénní

Popis běžecké trasy

Na trasu vyběhneme v Hostivaři, kde se připojíme k potoku Botič, který nám bude dělat společnost celou cestu v nejrůznějších podobách. Hned na začátku je to jedna z nejhezčích – meandry Botiče – ukázka toho, jak vypadá přirozený vodní tok a přilehlý lužní les, když se ponechá přirozenému vývoji (v rámci možností), když budete dávat pozor, možná zahlédnete i ledňáčka:-)

Hned nad nimi ční hráz Hostivařské přehrady vysoká 13m. Přehrada byla vybudována v letech 1959 – 1963 přehrazením koryta potoka Botiče a zatopením lesnatého údolí, kterým tento potok protékal. Vznikla tak nádrž, jejíž hladina v letním období zaujímá plochu cca 35 ha a objem vody v tomto období činí 1 310 000 m3. Nádrž díky snadné dostupnosti městskou hromadnou dopravou využívají k rekreaci prakticky všichni obyvatelé Prahy. Hostivařská přehrada je zároveň také významným regulačním prvkem v případě vzniku povodní. Rozsáhlá vodní plocha navíc zlepšuje celkové klimatické a hydrické podmínky oblasti v období sucha.

Kolem přehrady je asfalt, ale zbytek trasy je více terénní.

Na rozcestí „Dobrá voda“ doporučuji odbočit na Pitkovickou stráň (cca 1km) – hlavně na jaře je to pastva pro oči nejen pro botanika.

Podél Botiče pak budeme pokračovat po červené značce až do Průhonic, kde můžeme navštívit velmi pěkný Průhonický park, zajít si na oběd, vrátit MHD do Prahy nebo běžet zpět.

O víkendu a při pěkném počasí je stezka hodně zalidněna (zejména kolem Hostivařské přehrady) a občas je nutné vyhýbat se cyklistům.

Fotografie z běžecké trasy

FotografieFotografie

 

Autor fotografií je Karel Královec

Autorem trasy je Petra Královcová


Hodnocení běžecké trasy
Průměr
3.00
Celkem hodnotilo trasu 4 běžců
Zaběhnuté časy na trase (od nejrychlejšího)
Běžec Celkový čas Datum Tempo (min/km) Poznámky
Přidej svůj zaběhnutý čas:
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku