BĚŽECKÉ TRASY

Praha: běžecká trasa na Velkou Skálu a zpět do Stromovky

Trasa vedoucí z královské obory Stromovky na pěkný výhled na Velkou SkáluZákladní parametry běžecké trasy

Turistický region: Praha

Kraj: Praha

Délka trasy (km): 6.854

Převýšení (m): 150

Povrch: Převážně terénní

Je trasa něčím speciální? Výběh na vrchol

Popis běžecké trasy

Začneme a končíme u zastávky "Výstaviště" v Praze. Dále se běží přes královskou oboru Stromovka po cyklostezce A310, kde běžíme po pravé nebo levé straně u kraje (trailové cestičce), abychom se vyhli asfaltu. Pokračujeme stále po cyklostezce, podběhneme pod železničním mostem a miříme ke schodům. Na nich přeběhneme rovně po asflatu přes mostek a dále po asfaltu až k na Trojskou lávku. Tu přeběhneme a pokračujeme po chodníku do kopce až ke křižovatce, kde pokračujeme rovně do kopce nahoru. po cyklostezce A237. Na první odbočce (zpevněná cesta nikoliv asfalt) se dáme doleva a běžíme po ní podél malého potůčku až k prameni Haltýř, kde se napojíme na naučnou stezku Botanické zahrady, po které se dáme doprava. Stále stoupáme po krásné trailové cestičce až přiběhneme na kraj lesa, kde se před námi otevře velká louka. Dáme se opět doleva po zelené a po chvíli se odpojíme doprava na neznačenou trailovou cestičku v lese (kamenitou), která nás zavede na vrchol Velké skály (314 m). Na vrcholu je malá skalka a otevřeou se vám z něj velmi krásné výhledy na celou Prahu (za dobrého počasí).

Zpět se vydáme po stejné cestičce až na zelenou značku, po které poběžíme zpět. dolů podél louky. Ta se po chvíli napojí na NS Botanické zahrady, po které poběžíme přes prudké schody dolů zpět na asfaltku A237. Zpět pak pokračujeme po stejné cestě jako nahoru.

Pro ty, co si trasu chtějí prodloužit, si mohou trasu prodloužit přes různé cestičky po Stromovce.

Fotografie z běžecké trasy

FotografieFotografie

FotografieFotografie

FotografieFotografie

 

Autor fotografií je Michaela Kofrová

Autorem trasy je Michaela Kofrová


Hodnocení běžecké trasy
Průměr
2.75
Celkem hodnotilo trasu 4 běžců
Zaběhnuté časy na trase (od nejrychlejšího)
Běžec Celkový čas Datum Tempo (min/km) Poznámky
Karel Pulec 00:33:07 01.05.2017 4:50
Trosku ...zobrazit více
Přidej svůj zaběhnutý čas:

Diskuse

Stromovku zná každý Pražák, ale ten výběh na Velkou Skálu je fakt hezký.

Martin
Martin

Nebylo by možné trasu popsat maličko přesněji. Pro představu a inspiraci je popis dobrý, ale pro závodění by mě zajímalo pár drobností - konkrétně je trasa v Troji celou dobu po zelené? Jde mi hlavně o konec, zda trasa končí na rozcestí turistických značek nebo vede nějak na vrchol. Moc to tam neznám a když už tam poběžím, rád bych běžel tak, jak to zamýšlel autor trasy. Díky.

Kuba
Kuba

Opravdu se ve Stromovce před podběhnutím železnice musí seběhnout dolů z cyklostezky? Podle mapy ano, podle popisu ne.


Jinak výběh na Velkou skálu znám a moc se mi to tam líbí, ale neznám to kolem Haltýře - podle fotky to vypadá super, už se tam těším!

Azáro
Azáro

Mohu doporučit. Hezká modifikace trasy je seběhnout z Velké skály přes louku na silnici, vedoucí vlevo do jablečného sadu, po 1km to vzít vpravo a pěkně po trávě Drahaňským parkem na jeho konec a seběhnout na Trojský most. Přes něj na druhou stranu a podél řeky zpět do Stromovky. Vychází to na 10km okruh (z Výstaviště)

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku