BĚŽECKÉ TRASY

Brno: běžecká trasa přes krásné lesy v okolí Velké Baby

Ačkoliv je Brno druhé největší město v ČR, nachází se v jeho okolí neuvěřitelné množství lesů i kopců, kde se vyřádí i trailoví běžci. Tato trasa vás zavede do lesů kolem vrcholu Velká Baba severně od Brna směrem Kuřim.Základní parametry běžecké trasy

Turistický region: Brno a okolí

Kraj: Jihomoravský

Délka trasy (km): 18.983

Převýšení (m): 594

Povrch: Převážně terénní

Popis běžecké trasy

Terén / technická náročnost: jedná se o běhatelné traily a zpevněné lesní cesty bez větší technické náročnosti. Na trase se nachází několik krátkých asfaltových úseků.

Trasa: ze zastávky Přívrat nedaleko čtvrti Královo Pole se vydáte prudkým trailovým stoupáním směrem na Palackého vrch. Následně na vás čeká krásná trailová pasáž přes vyhlášené Medlánecké vrchy. Po několika stech metrech asfaltu vás trasa rychle zavede zpět do lesa, kde začne dlouhé a táhle stoupání po žluté turistické značce na vrchol Velká Baba, po které budete pokřacovat směrem na Kuřim až k rozcestí Pod Sychrovem. Přes vesnici Jinačovice se vrátíte zpět pod vrchol Velké Baby a následně si užijete krásný seběh zpět do Brna. Po překonání krátkého asfaltového úseku budete již opět stoupat prudkým terénním stoupáním na Palackého vrch, odkud vás čeká pouze seběh zpět na Přívrat.

Fotografie z běžecké trasy

 

Autorem trasy je Vojtěch Bořil


Hodnocení běžecké trasy
Průměr
4.00
Celkem hodnotilo trasu 2 běžců
Zaběhnuté časy na trase (od nejrychlejšího)
Běžec Celkový čas Datum Tempo (min/km) Poznámky
Přidej svůj zaběhnutý čas:
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku