BĚŽECKÉ TRASY

Brno: běžecká trasa za divokou zvěří v oboře Holedná

Ačkoliv je Brno druhé největší město v ČR, nachází se v jeho okolí neuvěřitelné množství lesů i kopců, kde se vyřádí i trailoví běžci. Mezi ty nejpopulárnější patří obora Holedná, kde se dá naběhat překvapivě poctivá porce výškových metrů.Základní parametry běžecké trasy

Turistický region: Brno a okolí

Kraj: Jihomoravský

Délka trasy (km): 11.48

Převýšení (m): 558

Povrch: Převážně terénní

Popis běžecké trasy

Terén / technická náročnost: jedná se o běhatelné traily a zpevněné lesní cesty bez větší technické náročnosti.

Trasa: trasa začíná v městské části Jundrov, odkud prudce stoupá právě do obory Holedná. Následně vás čeká rozmanitý okruh s prudkými stoupáními i rychlými pasážemi po „vrstvevnici“. S trochou štěstí narazíte na jeleny či muflony, kteří se v Holedné vyskytují v hojném počtu. V druhé části trasy se můžete těšit na dlouhý několikakilometrový seběh, kde si ovšem rozvrhněte síly s vědomím, že cestou zpět do Jundrova musíte překonat ještě několik menších stoupání.

Fotografie z běžecké trasy

 

Autorem trasy je Vojtěch Bořil


Hodnocení běžecké trasy
Průměr
4.00
Celkem hodnotilo trasu 2 běžců
Zaběhnuté časy na trase (od nejrychlejšího)
Běžec Celkový čas Datum Tempo (min/km) Poznámky
Přidej svůj zaběhnutý čas:

Diskuse

Petr Wachler
Petr Wachler

Jednoznačně doporučuji - hodnocení jsem dal maximální, běžíte v lese a přitom jste stále ve městě. Trasa je také díky poměrně náročným převýšením bez cyklistů a pejskařů (v oboře musí být psi na vodítku). Pro Brňáky bomba :)

Lenka
Lenka

Je to opravdu hezká trasa. Bohužel jsem tu poslední smyčku nedala, protože mám celkem nové boty a ještě jsem to běžela v zápřahu se psem, takže ten kopcovitý terén si vybral daň v podobě pliskéřu :D , takže sem nemůžu zapsat svůj čas, protože mi to udělalo cca 10 km.


Jinak jsem to běžela o víkendu a byl to takový první záchvěv jarního dne, takže brňáci vyrazili na procházku, ale rozhodně nebylo přelidněno.


A co se týká těch pejsků - canicrossaři dávejte pozor. Každý druhý pejskař i přes zákaz má pejska na volno, což se mi vymstilo při míjení jednoho páru. Měli velkého psa (sice měl náhubek) ale na volno. Při předbíhání jejich pes napadl mého. Můj neměl kam utéct, protože jsme byli spojení vodítkem, do kterého já jsem se díky tomu akorát zamotala a že by zaznělo nějako slůvko jako pardon...vůbec.

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku