BĚŽECKÉ TRASY

Běžecká trasa Posázavskou stezkou přes Kamenný přívoz a viadukt Žampach do Jílového u Prahy

Běžecká trasa s prudkými výběhy, seběhy a dechberoucí výhledy na údolí řeky Sázavy, které je poseté trampskými osadami.Základní parametry běžecké trasy

Turistický region: Střední Čechy - jih

Kraj: Středočeský

Délka trasy (km): 14.311

Převýšení (m): 474

Povrch: Převážně terénní

Popis běžecké trasy

Běh začíná klesáním od vlakové stanice Petrov u Prahy na most přes Sázavu a hned za ním po červené značce doleva podél vody. Na louce můžete spatřit staré vyplavené pramičky. Postupně se začnou objevovat chatky a louka se změní v les.

Jste na Posázavské stezce. Budete nahoru dolu kličkovat mezi trampskými osadami, vybíhat a sbíhat schůdky a poběžíte i přes několik vyhlídek, které přímo vybízejí ke kochání se místními sruby, které jsou srostlé ke skalám a bez nichž by řeka Sázava nebyla onou řekou. V zimním, podzimním a jarním období bude stezka jenom Vaše, v létě však ožije barevnými loďkami a hlasným zvoláním vodáků "Ahóóóój". Vodítkem může být červená turistická značka, která Vás přes trampské osady a chatovou kolonii přivede na silnici, po které klesnete dolů do Kamenného přívozu. Ten se nachází lehce za polovinou naší trasy. Přes robustní most překonáte Sázavu. Zde se orientujte na zelené značení, které Vás navede přímo k řece, a podél ní běžte pořád po proudu.

Zelené značení se změní ve žluté, silnička se od vody odpojí a teď budete chvíli stoupat. Za chvíli jste pod Žampachem - nejvyšším železničním viaduktem ve střední Evropě. Dále běžíte okolo štol, které sloužily k těžbě zlata. V Dolním Studeném zabočíte doprava a hned zase doprava. Na rozcestí v Horním Studeném se terén narovnává a Vy vezměte modrou. Postupně začnete klesat do Jílového u Prahy, které se rozkládá před Vámi. Na náměstí je restaurace, bankomat, potraviny, muzeum se specializací na těžbu zlata a autobusová zastávka. Zdolali jste Posázavskou stezku a viděli jste Žampach. Co víc si přát?

Fotografie z běžecké trasy

FotografieFotografie

FotografieFotografie

 

Autor fotografií je Jonáš Holub

Autorem trasy je Jonáš Holub


Hodnocení běžecké trasy
Průměr
0.00
Celkem hodnotilo trasu 0 běžců
Zaběhnuté časy na trase (od nejrychlejšího)
Běžec Celkový čas Datum Tempo (min/km) Poznámky
Přidej svůj zaběhnutý čas:
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku