BĚŽECKÉ TRASY

Broumovsko: běžecká trasa z Dědova na hrad Skály

Z malebné vesničky Dědov částečně mimo stezky až na zříceninu hradu Skály na Broumovsku a zpět.Základní parametry běžecké trasy

Turistický region: Kladské pomezí

Kraj: Královéhradecký

Délka trasy (km): 8.055

Převýšení (m): 294

Povrch: Převážně terénní

Je trasa něčím speciální? Výběh na vrchol

Popis běžecké trasy

Začínáme u indiánského totemu a vydáme se po červené nahoru. U malé kapličky odbočíme vpravo a vydáme se podél lesa mimo značenou cestu. Je to po louce, ale občas je potřeba dát pozor na vlhkost, která může místy vzlínat. Podél lesa dorazíme k potoku/strouze, kde uvidíme most. Přeběhneme ho a vydáme se po cestě podél strouhy nahoru. Než bychom vodu měli přeběhnout podruhé, odbočíme doprava mezi stromy. Stoupáme po cestičce, přes potůček až na žlutou turistickou značku.

Dorazíme na červenou a odbočíme směrem na Bischofstein. Dostaneme se nahoru k zámečku, oběhneme Černé jezírko a vyrazíme na vrchol. Před odbočkou na schody/žebříky oběhneme kopec dokola, odkud se nám nabídne krásný výhled a na zříceninu se dostaneme z druhé strany. Skály zde jsou opravdu krásné a stojí za to chvíli tu zůstat.

Cesta zpátky vede jen po červené značce. Zavede nás cestou dolu jen až k totemu, odkud jsme vyráželi. Tato část neskýtá žádná překvapení - jedná se o klasický seběh.

Fotografie z běžecké trasy

 

Autorem trasy je Tomáš Sadílek


Hodnocení běžecké trasy
Průměr
0.00
Celkem hodnotilo trasu 0 běžců
Zaběhnuté časy na trase (od nejrychlejšího)
Běžec Celkový čas Datum Tempo (min/km) Poznámky
Přidej svůj zaběhnutý čas:
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku