BĚŽECKÉ TRASY

Broumovsko: běžecká trasa přes stolovou horu Ostaš

Z Dědova na vrchol Ostaše (700 m n.m.) s odbočkou po krásné pěšince ve skalách na Kočičí hrad.Základní parametry běžecké trasy

Turistický region: Kladské pomezí

Kraj: Královéhradecký

Délka trasy (km): 9.21

Převýšení (m): 407

Povrch: Převážně terénní

Je trasa něčím speciální? Výběh na vrchol

Popis běžecké trasy

Z Dědova vyběhneme po červené značce směrem na západ, podběhneme viadukt a stoupáme dokola kopce hezkým lesem. Z údolí Klučanky začneme úvozem stoupat ke skalám. Odbočku na sluj Českých bratří si nesmíme nechat ujít a proběhnout si skalní město rozhodně stojí za to.

Vrátíme se na červenou a dorazíme do Ostaše, odkud vystoupáme po modré nahoru do skalního bludiště. Krásné výhledy a pohledy na skály jsou odměnou za předchozí stoupání. Tato část trasy je nejhezčí a neustálé mírné vlnění trasy, zatáčení, sebíhání a poskakování po skalách a kamenech se vám zaručeně budou líbit. Nakonec doběhnete ke Kočičímu hradu, což není hrad, ale velmi členitá skála s mnoha úzkými průlezy, které si taky určitě užijte.

Seběhneme zpět do vesnice a po modré pokračujeme okolo kopce ke studánce Samaritánka. Pokračujeme dále a po chvíli klesání se značka odpojuje z větší cesty (vede dál rovně). My zde odbočíme doprava po méně používané lesní cestě a ještě 350 m běžíme lesem. Pak už uvidíme domky, kolem kterých se dostaneme zpět na červenou a do Dědova.

Fotografie z běžecké trasy

 

Autorem trasy je Tomáš Sadílek


Hodnocení běžecké trasy
Průměr
4.00
Celkem hodnotilo trasu 1 běžců
Zaběhnuté časy na trase (od nejrychlejšího)
Běžec Celkový čas Datum Tempo (min/km) Poznámky
Přidej svůj zaběhnutý čas:

Diskuse

Nádherný krásný trail, hlavně nahoře.

DP
DP

pak se dají ještě různé varianty, od Žďáru k Samaritáce, nebo to oběhnout po cestě v půlce kopce celé dokola, nebo klesnou dolů do klučanky po cyklostezce, pokračovat Klučankou přez louku až na druhou stranu a pak po červené nahoru

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku