BĚŽECKÉ TRASY

Karlovy Vary: lázeňská běžecká trasa s Heinrichem von Mattoni

Z Karlových Varů za nezapomenutelným zážitkem do totálně zchátralých Lázní Kyselka, které byly jedny z nejmalebnějších v celé Evropě.Základní parametry běžecké trasy

Turistický region: Západočeské lázně

Kraj: Karlovarský

Délka trasy (km): 15.459

Převýšení (m): 653

Povrch: Převážně terénní

Je trasa něčím speciální? Horská trasa

Popis běžecké trasy

Jste v Karlových Varech u vstupu do kostela sv. Máří Magdalény. Při seběhu schodů můžete procvičit lifting. V ulici z boční strany kostela se napojíte na červenou turistickou značku, která Vám bude průvodkyní až do cíle trasy v obci Kyselka.

Hned u kostela začíná stoupák ulicemi Karlových Varů. Ulice lemují velké zahrady s majestátními vilami a rozvětvenými stromy. Na konci poslední ulice zaběhnete do lesa, stoupák ale nekončí. Celá trasa povede drsným terénem na pomezí Doupovských hor a Slavkovského lesa. Budete často stoupat a klesat, rozdíl mezi nastoupanými a seběhnutými metry se na celé trase však vyrovná, protože Karlovy Vary i obec Kyselka leží v údolí při řece Ohři. Běžte prostě lesem po červené. Při přeběhu Pražské silnice buďte velmi opatrní, auta jedou velmi rychle a Vy nemáte moc dobrý rozhled.

Lesem pokračujete dále, pod Šemnickou skálou po pár silničních metrech a po polňačce do vesnice Beraní Dvůr a Dubina. Z Dubiny jsou to do cíle poslední 3 km cestou lesem nad údolím řeky Ohře. Jestliže budete mít v nohách dostatek sil, můžete si Váš běh prodloužit o 1,5 km krpálem do 582 m n.m. k volně přístupné kamenné rozhledně Bučina a stejnou cestou, 1,5 km seběhem zpět. Rozhledna za války sloužila jako vojenská pozorovatelna a Vy z ní teď budete moci skrz letité buky, podle kterých nese svůj název, pozorovat cílovou obec Vaší trasy, na jejíž prohlídku si vyhraďte minimálně 1,5 hodiny čas.

V Lázních Kyselka totiž nebudete věřit svým vlastním očím. Návštěva těchto zruinovaných objektů, které za časů jejich otce Heinricha von Mattoni tvořily jedny z nejkrásnějších lázniček v Evropě, pro Vás bude intenzivním zážitkem! Toto místo vyvolává hlasité reakce, ostré soudní spory a je předmětem mnoha nekonečných internetových diskuzí.

POZOR: Z této oblasti mám několikrát potvrzenou osobní zkušenost, že se v tamních lesích volně pohybují zatoulaní psi. Jestliže neběháte rychleji než pes, nedoporučuji běžet sólo.

Fotografie z běžecké trasy

 

Autorem trasy je Jonáš Holub


Hodnocení běžecké trasy
Průměr
0.00
Celkem hodnotilo trasu 0 běžců
Zaběhnuté časy na trase (od nejrychlejšího)
Běžec Celkový čas Datum Tempo (min/km) Poznámky
Přidej svůj zaběhnutý čas:
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku