BĚŽECKÉ TRASY

Štěchovice: běžecká trasa kaňonem v trampském stylu

Kratší (9 km) běh kamenitou Povltavskou stezkou ze Štěchovic do Třebenic.Základní parametry běžecké trasy

Turistický region: Střední Čechy - jih

Kraj: Středočeský

Délka trasy (km): 8.806

Převýšení (m): 303

Povrch: Přírodní terén (kros)

Popis běžecké trasy

Startujete od autobusové zastávky ve Štěchovicích, které jsou poměrně častými linkami spojeny s Prahou a místním okolím. Trasa je dlouhá jen 9 km, vede ale náročným terénem. První kilometr padne na průběh štěchovickými ulicemi po modré turistické značce. Svrchu pak uvidíte vodní elektrárnu Štěchovice a za ní, od rozcestí modré a zelené značky "Pod strání" poběžíte až do Třebenic po zelené.

Ocitáte se v hlubokém kaňonu dřívějších Svatojánských proudů, překvapeni, jak fascinující krajinu lze najít pár kilometrů za Prahou. Nejste ve Štěchovicích, ale na Aljašce! Až do Třebenic bude ráz krajiny stejný, přesto Váš běh bude záživný a velice pestrý. Kamenitá stezka se nahoru dolu točí mezi nespočtem srubů a každý další srub drží na svém místě ještě záhadněji a je ještě originálnější, než ty předchozí. Uvidíte i totemy a vzduch bude nadnášet vůni táboráku. Poběžíte přes známou osadu Ztracenka. Budete přímo na exkurzi trampingu, který je typický svou vynalézavostí. Ta se odráží v podobě místních srubů, jež jsou v kaňonu hluboce zakořeněny a tou správnou atmosférou dotvářejí zdejší genius loci.

V Třebenici poběžíte okolo parkoviště z vody vytažených hausbotů, které je hned pod cílovou autobusovou zastávkou a než autobus přijede, můžete se jít podívat na hráz Slapské přehrady. Stanou se z Vás trampové?

Fotografie z běžecké trasy

FotografieFotografie

FotografieFotografie

 

Autor fotografií je Jonáš Holub

Autorem trasy je Jonáš Holub


Hodnocení běžecké trasy
Průměr
5.00
Celkem hodnotilo trasu 2 běžců
Zaběhnuté časy na trase (od nejrychlejšího)
Běžec Celkový čas Datum Tempo (min/km) Poznámky
Přidej svůj zaběhnutý čas:

Diskuse

Běžela jsem to dnes poprvé a musím uznat, že to doopravdy stálo za to! Můžu jedině doporučit :)

Veronika
Veronika

Nádherná trasa s výhledem na skály kolem Vltavy, probíhá se dokonce i dvěma tunýlky ve skále:). Terén je příjemný, na samotné trase převýšení není nijak velké, jen pár krátkých kopečků, a ty mega schody na konci do Třebenic jde vyjít. Zpět se dá krásně vrátit po modré (asi 6km z Třebenic) a udělat tak docela šikovný okruh pro ty, co se neradi vrací stejnou trasou. Na malé občerstvení doporučuju sympatickou hospůdku s hezkým výhledem kousek z Třebenic po modré nahoru, hospoda u autobusové zastávky byla v době naší návštěvy zavřená, ale rozhodně nevypadala tak dobře. Rozhodně se budem rádi vracet!

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku