BĚŽECKÉ TRASY

Jizerské hory: běžecká trasa v lesích nad Hejnicemi

Komplikovaná balvanitá koryta potoků a rokle s kaskádovitými vodopády pod ostrými skalními vyhlídkami, prostupujícími nad temné bukové lesy Jizerských hor.Základní parametry běžecké trasy

Turistický region: Jizerské hory

Kraj: Liberecký

Délka trasy (km): 16.109

Převýšení (m): 642

Povrch: Převážně terénní

Je trasa něčím speciální? Horská trasa

Popis běžecké trasy

Stojíte na starém poutním místě, před barokní bazilikou Navštívení Panny Marie v Hejnicích a před sebou vidíte parčík se stromořadím. Tím proběhnete na silnici a dáte se doleva přes řeku Smědá po zelené turistické značce.

První 2 km běžíte vesnicí a vidíte přilehlé kopce Frýdlantského výběžku i s vyhlídkou Ořešník. Nebojte, i tam Vás trasa zavede. Máte před sebou horský běh s místy náročným terénem a ne úplně malým převýšením. U tenisových kurtů, na konci osady Ferdinandov zahýbáte po zelené vlevo do lesa a za zvuku šumějícího potoka Velký Štolpich stoupáte po krásné lesní cestě k rozcestí "Pod Vodopády" a dále pořád po zelené až k vyhlášenému bufé na Hřebínku Jizerské magistrály. Zde zahýbáte vlevo a Jizerskou magistrálou pokračujete po úzké asfaltce k odbočce na vyhlídku Krásná Máří.

Nabiti výhledy na Frýdlantsko běžíte vesele dále po vrstevnici. Na Téčku u rozcestí "U Tetřeví boudy" se od Jizerské magistrály odpojujete a berete levou po červené. Seběhem okolo potoka se blížíte k rokli s největším vodopádem Jizerských hor, ke kaskádovitému Velkému Štolpichu! Zde od lávky je vidět pěkný kus bývalé Štolpišské silnice. Vy běžíte přes lávku, dokonalou přírodou, technicky těžkou pasáží s kameny, schůdky a kořeny sbíháte a znovu vybíháte skalnatý terén bukového lesa. Za chvíli jste na Ořešníku, jedné z nejhezčích vyhlídek v Jizerských horách. Ze shora od kříže budete mít Hejnice jako na dlani. Vždyť jsou od Vás kousek, už jen 2 km lesním terénem s prudším klesáním a poslední kilometr lučinami.

Fotografie z běžecké trasy

FotografieFotografie

FotografieFotografie

FotografieFotografie

FotografieFotografie

 

Autor fotografií je Jonáš Holub

Autorem trasy je Jonáš Holub


Hodnocení běžecké trasy
Průměr
0.00
Celkem hodnotilo trasu 0 běžců
Zaběhnuté časy na trase (od nejrychlejšího)
Běžec Celkový čas Datum Tempo (min/km) Poznámky
Přidej svůj zaběhnutý čas:
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku