BĚŽECKÉ TRASY

Běžecká trasa údolím z města Rakovník na Křivoklát

17 km dědinkami romantického údolí Rakovnického potoka s hospodářskými usedlostmi a staveními, kde staří dobří statkáři pracují poctivě a tvrdě, dosud nenakaženi virem civilizace.Základní parametry běžecké trasy

Turistický region: Střední Čechy - západ

Kraj: Středočeský

Délka trasy (km): 16.604

Převýšení (m): 230

Povrch: Převážně asfaltový

Popis běžecké trasy

Jste v Rakovníku na parkovišti před vlakovým nádražím a začínáte seběhem schodů a ulicí rovně až na nábřeží nad Rakovnickým potokem, který Vám bude zpestřovat celou cestu, jelikož poběžíte jeho údolím. Závěrečnou tečkou trasy je hrad Křivoklát, který svého času sloužil jako vězení a mučírna.

Doba se sice změnila, cestou Vás nebudou míjet koňské povozy, ani se nemusíte obávat oloupení zbojníky, může Vám ale připadat, že se v místních vesničkách zastavil čas. Zřídka kolem Vás může projet cyklista, trasa, po které poběžíte je totiž pěknou cyklostezkou. Energii do velkých kopců si šetřit nemusíte, terén se jen lehce vlní a Vy běžíte po proudu Rakovnického potoka. Pod nohama Vám bude svištět převážně asfalt, občas štěrková a lesní cesta. Na nábřeží v Rakovníku se dáte doprava, míjíte zimní stadion a pokračujete pořád podél potoka po červené turistické značce.

Za chvilku budete mít Rakovník za svými zády. Od této doby doporučuji sledovat žluté tabulky s číslem 303 označující cyklostezku, po jejíž trase poběžíte až do Městečka. Pomáhat Vám v první půli trasy může i červená turistická, ta ale na jednom úseku nevede společně s naší cyklotrasou č. 303. Doporučuji se před během podívat na vyznačenou trasu. Po cestě budete míjet rozlehlá hospodářská stavení, louky, pole, mlýny a několikrát budete podbíhat pod železničními mostky místní tratě, po které se můžete z Křivoklátu vrátit zpět do Rakovníka vláčkem anebo vláčkem pokračovat ve směru Vašeho běhu na Beroun. Přes pár dědinek, kde se tvrdě pracuje na místních farmách, přiběhnete do vesnice Pustověty. Zde je cyklotrasa č. 303 zmateně značená a proto se říďte poučkou: "V Pustovětech ne přes vodu".

Pokračujete po té samé cyklostezce do Městečka a odtud stále až do cíle Vaší trasy – na hrad Křivoklát, kde se stanete králem nebo královnou (těsně pod hradem můžete přeběhnout na modrou značku – vyhnete se tak běhu po silnici).

Fotografie z běžecké trasy

FotografieFotografie

FotografieFotografie

 

Autor fotografií je Jonáš Holub

Autorem trasy je Jonáš Holub


Hodnocení běžecké trasy
Průměr
3.50
Celkem hodnotilo trasu 2 běžců
Zaběhnuté časy na trase (od nejrychlejšího)
Běžec Celkový čas Datum Tempo (min/km) Poznámky
Přidej svůj zaběhnutý čas:
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku