BĚŽECKÉ TRASY

Doksy: běžecká trasa na Bezděz s Karlem Hynkem Máchou

19 km čistými borovicovými lesy s výběhem na Bezděz a přes úžasné Valdštejnsko do Bělé pod Bezdězem.Základní parametry běžecké trasy

Turistický region: Českolipsko

Kraj: Liberecký

Délka trasy (km): 18.886

Převýšení (m): 430

Povrch: Převážně terénní

Je trasa něčím speciální? Výběh na vrchol

Popis běžecké trasy

Trasa startuje na náměstí Republiky v Doksech. Odtud vaši trasu vytyčuje až do obce Bezděz červená turistická značka. Nejprve je třeba vymotat se místními ulicemi Doks a za městem ho vidíte. Bezděz! Zřícenina raně gotického hradu, který své světlo světa spatřil za vlády Přemysla Otakara II. Na hrad koukáte do výšky, ano, v první třetině trasy budete stoupat.

Téměř po celou dobu běhu Vás budou obklopovat pohádkové kulisy borovicových lesů a srnčí zvěř. Na prvních kilometrech poběžíte dokonce po písku, budete opravdu v pohádce. Až začne mít stoupání větší sklon a vyskytnou se malé skalky, obec Bezděz je na dosah. Na rozcestí "Bezděz - pod hradem" zažehnete sílu v nohách a z červené si odběhnete do 604 m n.m. po křížové cestě s kameny na vrchol Bezděz. Od hradu je pěkný výhled na celý Máchův Kraj včetně jeho jezera.

Stejnou cestou se vrátíte zpět do obce a u rybníku v jejím středu se napojíte na modrou značku, pomocí které seběhnete 2 km úsek po málo frekventované silnici a přes hlavní silnici s rychlými auty až za mostek nad železniční tratí u žst. Bezděz v osadě Hlínoviště. Tam budete nadále sledovat modrou barvu, která s Vámi zahne za závoru vlevo do lesa. K Valdštejnsku, loveckému zámečku s úžasnou myslivnou, Vás čeká rovina po asfaltové lesní silničce. Doporučuji podívat se podrobněji na mapu, jak Valdštejnskem proběhnout. Pak pokračujete po rovné lesní cestě označené zelenou turistickou a roklí k rozcestí u Březinské studánky.

Odtud po zelené vlevo a do cíle to máte 3 km. Nejdříve terénem, pak přes železniční trať a polní cestou přes hlavní silnici. Při přeběhu pozor, auta tu málokdy mají na tachometru méně než 100 km/h. Před Vámi se rozkládá město Bělá p. Bezdězem, které je hezké svým náměstím, v jehož středu je Altán a ten zastřeší konec Vašeho poctivého 19 km. Gratuluji.

Fotografie z běžecké trasy

FotografieFotografie

FotografieFotografie

 

Autor fotografií je Jonáš Holub

Autorem trasy je Jonáš Holub


Hodnocení běžecké trasy
Průměr
0.00
Celkem hodnotilo trasu 0 běžců
Zaběhnuté časy na trase (od nejrychlejšího)
Běžec Celkový čas Datum Tempo (min/km) Poznámky
Přidej svůj zaběhnutý čas:
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku