BĚŽECKÉ TRASY

Rakovnická pahorkatina: běžecká trasa okolo řeky Střely

Přírodní půlmaratón z kláštera do kláštera - běží se po proudu řeky Střely z památkově bohatého Rabštejna nad Střelou a cílem je areál kláštera v Plasích.Základní parametry běžecké trasy

Turistický region: Plzeňsko

Kraj: Plzeňský

Délka trasy (km): 22.461

Převýšení (m): 561

Povrch: Přírodní terén (kros)

Je trasa něčím speciální? Brody

Popis běžecké trasy

Trasa začíná v Rabštejně nad Střelou, ve kterém si vyhraďte nějaký čas na jeho prohlídku. Na jednom místě tam lze totiž vidět zříceniny hradu, kamenný most, zámek, kostel, klášter, židovský hřbitov a několik staveb lidové architektury. Podobně je tomu i v cíli, areál plaského kláštera přímo překypuje kulturním bohatstvím, spolu s hlavní budovou konventu zde můžete navštívit kostel, barokní sýpku a hospodářský dvůr. Je dost možné, že Váš dojem z prohlídky tohoto areálu bude konkurovat vítězným pocitům ze zdolaného 1/2 maratonu, protože klášter v Plasích je opravdu působivé dílo.

Bystřina Střela a divočina, kterou ve směru toku poběžíte, není ale působivá o nic méně. Je to prostě divočina a Vy se stanete její součástí! Nezdivočte ale úplně, čeká Vás totiž těžký terén. Zelená značka, která Vás z Rabštejna dovede až do Plas, vede převážně hned vedle Střely. Místy poběžíte přímo po jejím břehu, budete skákat přes balvany, nebo se proplétat mezi smrkovými větvemi na lesní pěšině s kořeny, těsně vedle ní.

Věřte, že Vaše technika bude řádně otestována. Ani profil trati není plochý. I když v celkovém převýšení více sestoupáte, několikrát se z údolí Střely odpojíte a budete vybíhat k dědinkám nad řekou. Trasa touto romantickou krajinou Vás zavede k okouzlujícím starobylým mlýnům, na lučinách Vás překvapí pozůstatky vojenských bunkrů a poběžíte i kolem chatových osad. Držte se zelené.

Fotografie z běžecké trasy

 

Autorem trasy je Jonáš Holub


Hodnocení běžecké trasy
Průměr
3.00
Celkem hodnotilo trasu 8 běžců
Zaběhnuté časy na trase (od nejrychlejšího)
Běžec Celkový čas Datum Tempo (min/km) Poznámky
Přidej svůj zaběhnutý čas:

Diskuse

zuzka
zuzka

U Rabštejna nad Střelou jsem běžela nedávno a doporučuji ještě jednu trasu, je to okruh, cca 19 km a může se začít klidně v Rabštejně, nebo v Žihli. Je to tam jako v pohádce! Krásný lesy a žulové kameny všude kolem, protože se probíhá přírodní památkou U Báby - U Lomu, doporučuju!!

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku