BĚŽECKÉ TRASY

Běžecká trasa z města Sázava na hrad Český Šternberk

Terénní, 17 km dlouhý běh korunovaný masivním hradem Český Šternberk, který má své jisté místo nad meandrující řekou Sázavou.Základní parametry běžecké trasy

Turistický region: Střední Čechy - jih

Kraj: Středočeský

Délka trasy (km): 17.875

Převýšení (m): 528

Povrch: Převážně terénní

Popis běžecké trasy

Nacházíte se ve Městě Sázava, před komplexem 1000 let starého benediktinského kláštera, který se považuje za středisko slovanské vzdělanosti a založil ho zemský patron sv. Prokop. Trasa prochází Posázavím, je na celé své délce značena červenou turistickou značkou a vede převážně po lesních cestách, stezkách a polňačkách.

Než se od města Sázava odpoutáte, budete dvakrát přebíhat lávku přes řeku. Za lesem pak běžíte přes vesničky Mrchojedy a Talmberk. Kouzelným lesem pokračujete na křižovatku silnic a k rozlehlé pastvině s kravkami. Odtud ostřeji seběhnete do libozvučného Ledečka s řekou Sázavou a za jejího šumu, který Vás bude doprovázet na dalších dvou kilometrech, doběhnete do Ratají. Zde je k vidění zámek, hrad Pirkenštejn a hezky upravená železniční stanice.

Lesní cestou pak běžíte do vesnice Malovidy. Následuje polní úsek a za ním opět ostřejší seběh k železniční trati, která kopíruje meandry řeky Sázavy. Okolo vlakového nádraží se blíží začátek městyse Český Šternberk a vidíte odolný gotický hrad, který tomuto kraji dominuje již necelých 800 let. Z nádvoří hradu je nerušený výhled na malebné údolí řeky Sázavy s roztroušenými vesničkami. Přeji příjemný běh.

Fotografie z běžecké trasy

FotografieFotografie

FotografieFotografie

 

Autor fotografií je Jonáš Holub

Autorem trasy je Jonáš Holub


Hodnocení běžecké trasy
Průměr
0.00
Celkem hodnotilo trasu 0 běžců
Zaběhnuté časy na trase (od nejrychlejšího)
Běžec Celkový čas Datum Tempo (min/km) Poznámky
Přidej svůj zaběhnutý čas:
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku