BĚŽECKÉ TRASY

Bakov nad Jizerou: běžecká trasa se startem na hradu Zvířetice

Zřícenina hradu Zvířetice, jezdecká stáj Páterov, hájenka Bílý kámen, Bílý kříž, údolí Klokočky a Malá Bělá - na tato místa Vás zavede půlmaratonský, převážně rovinatý okruh v krásné přírodě borovicových lesů Máchova kraje.Základní parametry běžecké trasy

Turistický region: Český ráj

Kraj: Středočeský

Délka trasy (km): 21.787

Převýšení (m): 265

Povrch: Převážně terénní

Popis běžecké trasy

Nacházíte se na netradiční zřícenině hradu Zvířetice, v letním období se zde konají tábory a klání udatných rytířů v dobových kostýmech. Hradní věž je opatřena schůdky a slouží jako rozhledna, nic se tu neplatí. Vaše první kroky vedou po polňačce s modrým značením do vesnice Bítouchov a dále pořád po modré, lesem plným borůvek, hub, posedů a srnčí zvěře až k železničnímu přejezdu do Bělé pod Bezdězem.

Odtud poběžíte následujících 8 km až do údolí Klokočky po zelené turistické značce. Proběhnete okrajovou osadou Bělé pod Bezdězem s farmou Páterov a za pastvinami s pasoucími se koňmi zaběhnete do pohádkově borovicového lesa. U romantické hájenky Bílý kámen zahýbáte doprava a měkoučká pěšina Vás dovede až na rozcestí Bílý kříž. Pokračujete lesní cestou, podél ohrady od daňčí obory. Zanedlouho Vás přivítá křišťálově čisté a ničím neposkvrněné údolí Klokočky, které obohacuje potůček Rokytka.

Po červené značce následuje osada Velký Rečkov, Nová Ves u Bakova a Malá Bělá. Odtud Vás čeká závěrečný úsek po silnici vedle řeky Jizery do Podhradí, s vlakovou stanicí Bakov nad Jizerou. Za nádražím silnici opouštíte a po modré značce zdoláváte poslední půlmaratonské metry až na samotnou zříceninu. Jste vítěz!

Fotografie z běžecké trasy

 

Autorem trasy je Jonáš Holub


Hodnocení běžecké trasy
Průměr
0.00
Celkem hodnotilo trasu 0 běžců
Zaběhnuté časy na trase (od nejrychlejšího)
Běžec Celkový čas Datum Tempo (min/km) Poznámky
Přidej svůj zaběhnutý čas:
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku