BĚŽECKÉ TRASY

Týnec nad Sázavou: běžecká trasa přes Hornopožárské polesí do Jílového u Prahy

Trasa dlouhá 13 km, začínající v Týnci nad Sázavou, vedoucí přes Hornopožárské polesí na vrchol Grybla a na vlak do Jílového u Prahy.Základní parametry běžecké trasy

Turistický region: Střední Čechy - jih

Kraj: Středočeský

Délka trasy (km): 13.159

Převýšení (m): 357

Povrch: Převážně terénní

Popis běžecké trasy

Trasa startuje od vlakového nádraží v Týnci nad Sázavou a na vrchol Grybla, který je nejvyšším místem naší trasy vede po modré turistické značce. Na konci Týnce vbíháte po cestě do Hornopožárského lesa, po 3 km přebíháte asfaltku směřující do Dolních Požárů a bukovým lesem stoupáte na Panskou skálu, která je těsně pod vrcholem Grybla.

Kdo se účastní pochodu Praha - Prčice tak místní krajinu dobře zná, protože trasa pochodu toto polesí každoročně protíná. Až se nabažíte polozarostlých výhledů z vrchu Panské skály, užijete si 6 km klesání lesními cestami rozlehlého polesí po červené turistické značce. Krajina je tu krásná, od horského prostředí byste ji nerozeznali. U louky na okraji vesnice berete polní cestu a přes železnici přibíháte do prvních ulic Borku, které Vás vyvedou těsně pod vlakovou stanicí Jílové u Prahy, ze které se lze vrátit vláčkem zpět do výchozího Týnce nad Sázavou.

Fotografie z běžecké trasy

 

Autorem trasy je Jonáš Holub


Hodnocení běžecké trasy
Průměr
3.00
Celkem hodnotilo trasu 1 běžců
Zaběhnuté časy na trase (od nejrychlejšího)
Běžec Celkový čas Datum Tempo (min/km) Poznámky
Přidej svůj zaběhnutý čas:
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku