BĚŽECKÉ TRASY

Křivoklátsko: běžecká trasa z Berouna na Křivoklát

Tradiční turistická trasa, vedoucí po červené značce z Berouna až na hrad Křivoklát, kde bylo nachozeno tisíce kilometrů.Základní parametry běžecké trasy

Turistický region: Střední Čechy - západ

Kraj: Středočeský

Délka trasy (km): 24.472

Převýšení (m): 707

Povrch: Převážně terénní

Popis běžecké trasy

Start této tradiční, 25 km dlouhé trasy je na Husově náměstí v Berouně. Až do Roztok, které se na řece Berounce rozprostírají 2 km před hradem Křivoklát, je celá trasa značena červenou turistickou značkou a vede po lesních a polních cestách a přes vísky rozlehlého křivoklátského polesí.

Za Berounem můžete vystoupat na zajímavou cihlovou rozhlednu „Děd“, která vypadá jako šachovnicová věž. Rozhledna je celoročně volně přístupná, má 56 schodů a výhled do krajiny stěžují vzrostlé stromy. Z rozhledny seběhnete zpět na rozcestí k červené značce a pokračujete lesem do dědinky Lísek a polňačkou do Hudlic, které jsou rodištěm národního obrozence Josefa Jungmanna. Za nimi vybíháte na hřeben Krušné hory a prudším seběhem míříte do Nového Jáchymova, který je kousek za polovinou celé trasy.

Odtud Vás čeká pěkný lesní úsek ke klidnému Leontýnskému zámečku. Ten bohužel není veřejnosti přístupný, můžete jen nakouknout skrz bránu. Dále klesáte lesem do údolí řeky Berounky. Na mostu v Roztokách berete do závěrečné pasáže žlutou značku a přes známé Paraplíčko na skále nad řekou finišujete po úzké vyhlídkové cestičce na hrad. Z Křivoklátu je možnost vrátit se do Berouna zpět vlakem, který jezdí zhruba jednou za 2 hodiny.

Fotografie z běžecké trasy

 

Autorem trasy je Jonáš Holub


Hodnocení běžecké trasy
Průměr
0.00
Celkem hodnotilo trasu 0 běžců
Zaběhnuté časy na trase (od nejrychlejšího)
Běžec Celkový čas Datum Tempo (min/km) Poznámky
Přidej svůj zaběhnutý čas:
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku